Позбутися туберкульозу допомагають у БО "100 відсотків життя. Кропивницький"

Щороку в Україні реєструють десятки тисяч нових випадків захворювань.

Лише 8-10% з них – у соціально-незахищених громадян. Туберкульоз не обирає за соціальним статусом.

У БО «100 відсотків життя. Кропивницький» під соціальний супровід потрапила 45-річна Олена. Вона все життя працювала медичною сестрою. Крім останніх шести років, коли народила дитину і пішла в декретну відпустку.

 «Мене тривожив кашель, погане самопочуття. Я часто хворіла на простудні захворювання. Звернулася до свого сімейного лікаря. Мене направили на рентген. Сказали, що туберкульоз. Звісно, такого результату я не очікувала. Але, як медичний працівник, розуміла, що мій організм легко міг підхопити цю недугу. Чоловік – рік на війні. Я дуже хвилююся за нього, нашу країну, майбутнє дитини. Я весь час у стресі, імунна система ослаблена. Цього досить, щоб підхопити туберкульоз», – ділиться своєю історією Олена, яка проживає в одному із невеличких містечок Кіровоградщини.

Після того, як жінці діагностували хворобу, вона одразу почала лікування, яке призначив лікар. Чоловік теж пройшов медичне обстеження – хвороба не підтвердилася. З дня на день мають прийти результати обстеження дитини.

«Олена розуміє важливість вчасного лікування хвороби. У неї чутливий туберкульоз. Під наш супровід Олена потрапила наприкінці лютого. Жінка проходить амбулаторну форму лікування – отримує протитуберкульозні препарати за місцем лікування. Я надаю жінці соціальний супровід – консультую з різних питань під час лікування, морально підтримую. Вона уже розпочала свій шлях боротьби. І вірю, що вона його завершить успішно», – розповідає соціальна працівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом, Ольга Іваненко.

Симптоми туберкульозу: тривалий кашель, підвищена температура тіла понад сім днів, утруднене дихання, біль у грудях, поганий апетит і постійна слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання.

Якщо у когось є певні симптоми, слід перевірити здоров’я – звернутися до лікаря.

Читайте також: На Кіровоградщині освоїли новий формат візитів медсестер до родин 

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *