Поради, які допоможуть знизити високий пульс без ліків

Лікарі зазначають, що багато пацієнтів стурбовані, чому в них високий пульс (тахікардія). Звичайно, потрібно шукати причини. Якщо причина є, її потрібно усунути і жити далі, інформує Ukr.Media.

Але часто причини тахікардії не знаходяться. Аналізи красиві. Обстеження здорові. А серце торохтить. Пацієнт в зневірі, а лікар готує рецепт на таблеточки. А чи можна обійтися без них? Не хочеться багато років "зів'янути під гнітом бета-блокаторів". Можна! І потрібно, якщо ви здорові.

Чим знижуємо пульс

Навантаження

Іноді (часто) причина постійної тахікардії — детренованість. Наш організм створений, щоб бігати від хижаків і здійснювати тривалі прогулянки в пошуках їжі. Серцю потрібне навантаження. Для новачків ідеальна щоденна ходьба. Потрібно йти так швидко, ніби сильно поспішайте, щоб пульс піднявся, дихання збилося, а ви трохи спітніли через 5-10 хвилин навантаження.

  • Мета: 30-60 хвилин щодня.
  • Починати з 10-15 хвилин в день, неухильно нарощувати.
  • Підійде будь-яке кардіонавантаження. Головне, щоб було приємно.

Релаксуючі вправи

Вправи: йога, дихальна гімнастика, розтяжка два-три рази на тиждень.

Кава

Кава не більше однієї-двох чашок в день. Повністю виключити енергетики.

Нормалізувати сон

Іноді достатньо гігієни сну. Хоч за годину до сну попрощатися з гаджетами (телефон, комп'ютер, планшет). Зробити темно і затишно в спальні. Не пити нічого, у тому числі воду перед сном, а жирне виключити за чотири години до сну. Вставати і лягати в той самий час.

Виключити куріння і алкоголь

Відвідати психотерапевта

Сходити до психотерапевта і з'ясувати, чи немає тривожності, панічного розладу, депресії або неврозу. Це нерідкі причини тахікардії. А головне — причини дискомфорту під час тахікардії, відчуття небезпеки і нездоров'я.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *