Обласний клінічний кардіологічний центр – єдиний на Кіровоградщині медичний заклад, де надають повний комплекс допомоги при захворюваннях серцево-судинної системи. Включно з операціями на відкритому серці.
У кардіохірургії операції на відкритому серці є одними із найскладніших. Вони потребують не лише спеціального обладнання, а й кваліфікованого персоналу. Ще декілька років тому ані обласний кардіологічний центр, ані будь-яка інша лікарня нашого регіону операцій на відкритому серці не проводили і жителям Кіровоградщини доводилось шукати порятунку в інших областях України, повідомили в пресслужбі обласної ради.
“Свого часу обласний клінічний кардіологічний центр поставив собі за мету зробити все необхідне для того, щоб почати надавати своїм пацієнтам кваліфіковану кардіохірургічну допомогу: створили операційну, запросили лікарів-спеціалістів, вивчили власних молодих фахівців, придбали сучасне обладнання.
“Нині кардіохірургічна операційна – найбільша (проте, не єдина) гордість кардіоцентру”, – зазначає генеральна директорка медичного закладу Ганна Сухомлин.
Центр має контракти з Національною службою здоров’я України в межах десяти пакетів медичних послуг за Програмою медичних гарантій НСЗУ. Зокрема, ці пакети стосуються надання стаціонарної медичної, хірургічної, амбулаторної допомоги, проведення досліджень стану пацієнту, здійснення навчання інтернів та багато іншого.
Ключовий для кардіоцентру комплекс медичних послуг – пакет «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Наразі КНП «Обласний клінічний кардіологічний центр КОР» – єдиний медичний заклад нашого регіону, який надає такі послуги. Щорічно стаціонарне лікування тут отримують понад чотири тисяч пацієнтів із гострим інфарктом міокарда, які потрапляють до кардіоцентру з усієї області.
У 2024 році в КНП «Обласний клінічний кардіологічний центр КОР» інтервенційні дослідження отримали 2368 хворих, з них – 1516 коронарографій, 981 пацієнт пролікований з гострим інфарктом міокарду.
Спочатку пацієнт має отримати у свого сімейного лікаря електронне направлення на консультацію до кардіолога та прийти на прийом до фахівця в поліклініку при кардіологічному центрі. Далі лікар-кардіолог ухвалює рішення, якою буде допомога: амбулаторною чи стаціонарною.
“За останні роки ми досягли значного прогресу в хірургічному лікуванні ішемічної хвороби серця. Кардіологічний центр багато зробив для того, щоб мати можливість оперувати за сучасними технологіями. Ми запросили на роботу кардіохірургів із інших регіонів України, ми виховали своїх власних спеціалістів, які пройшли разом із нами шлях від інтернатури до операційної. Ми постійно навчаємось, тісно співпрацюючи з Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Фахівці інституту Амосова часто проводять на базі нашого центру тренінги, майстер-класи, навчаючи наших спеціалістів новим методикам операцій на серці”, – розповіла Ганна Сухомлин.
За кошти, які заклад отримує від НСЗУ в межах фінансування програм медичних гарантій, придбали сучасне обладнання для операційної, устаткували відділення інтенсивної терапії новими моніторами стану пацієнта з центральною станцією моніторингу, придбали апарат гострої штучної нирки, апарат внутрішньоаортальної контрпульсації (підтримки життєдіяльності організму). Позаминулого року медичний заклад придбав УЗД-апарат зі штучним інтелектом, який дозволяє за допомогою сучасних технологій робити детальні дослідження серця.
Читайте також: Ще понад 250 чоловік скористалися послугами мобільної амбулаторії Кіровоградського ОЦКПХ
Джерело: zpu.kr.ua