Побічні дії антибіотиків, про які нам рідко розповідають лікарі

Майже кожен знає про них або від лікарів, або з власного досвіду. Але вчені медики виявили, що принаймні 20% людей, які приймали антибіотики в своєму житті, відчули інші побічні ефекти. Ми хочемо розповісти вам про ці побічні ефекти в цій статті.

Хочемо підкреслити той факт, що різні люди можуть мати різні побічні ефекти при прийомі антибіотиків. Ви завжди можете знайти повний перелік можливих побічних ефектів у інструкціях до ліків, інформує Ukr.Media.

Грибкова інфекція

Антибіотики змінюють бактеріальне середовище нашого організму, через це люди стають вразливими до грибкових інфекцій. Вони можуть з'являтися в роті, на шкірі або під нігтями.

Що слід робити?

Якщо вам призначили тривалий курс лікування, ви можете приймати протигрибкові препарати разом з антибіотиками.

Забарвлення зубів

Тетрациклін може призвести до забарвлення зубів у дітей до 8 років. І якщо вагітна жінка приймає ці препарати, є ймовірність, що у дитини будуть проблеми з емаллю зубів.

Що слід робити?

Нещодавно вчені з'ясували, що сучасний антибіотик доксициклін не викликає забарвлення зубів, тому його можна приймати без будь-яких наслідків. Але, звичайно, приймати його можна лише у випадку, якщо лікар призначить його вам.

Лихоманка

Лихоманку може викликати багато речей, а не лише прийом антибіотиків. Але якщо ви помітили лихоманку відразу після того, як ви почали приймати ці ліки, це може свідчити про алергічну реакцію на препарат, що призводить до лихоманки.

Лихоманка може бути викликана практично будь-яким антибіотиком, але в основному такими антибіотиками, як цефалексином, міноцикліном і сульфонамідом.

Що слід робити?

Лихоманка, швидше за все, пройде сама по собі дуже скоро. Але якщо висока температура не паде тривалий час, ви повинні звернутися до лікаря і змінити антибіотик.

Алергічна реакція

Однією з найбільш небезпечних реакцій на антибіотик є алергічна реакція. У цьому випадку у людини може з'явитися висипання, свербіж, набряклість повік, губ, язика і навіть горла, що може призвести до анафілаксії. Іноді в таких ситуаціях доза адреналіну може врятувати людину.

Пам'ятайте, алергічна реакція на антибіотик не означає, що ви не можете приймати антибіотики.

Що слід робити?

Ви повинні повідомити лікаря про алергію і почати приймати антибіотики з іншої групи. Крім того, будьте обережні, коли починаєте приймати новий препарат, який ви ніколи раніше не приймали. Якщо у вас є які-небудь симптоми алергії, негайно зверніться до лікаря.

Чутливість до сонця

Деякі антибіотики (тетрациклін, фторхінолон і сульфон) можуть впливати на те, наскільки чутлива ваша шкіра до ультрафіолетових променів. Якщо під час прийому цих препаратів ви занадто багато перебуваєте на сонячному світлі, шанси на збільшення загару зростають. Ті ж антибіотики можуть викликати висип, навіть якщо людина провела лише 15 хвилин на сонці.

Що слід робити?

Краще не піддаватися впливу сонячного світла з 10 до 14 години, використовувати сонцезахисний крем і носити відповідний одяг.

Проблеми з серцем

Це доволі рідко буває, але антибіотики можуть викликати проблеми з серцем. Вони зазвичай викликають аритмію або низький кров'яний тиск.

У більшості випадків прийом еритроміцину і деяких фторхінолонів може призвести до таких побічних ефектів.

Що тобі слід робити?

Зверніться до лікаря, щоб змінити антибіотик.

Головний біль і запаморочення

Головні болі і запаморочення також є дуже поширеними побічними ефектами, які мають люди при прийомі антибіотиків. Але зазвичай вони зникають після припинення прийому ліків.

Що слід робити?

Якщо ваш головний біль не дуже сильний, ви можете приймати болезаспокійливий засіб. Якщо біль нестерпний, слід звернутися до лікаря. Вони, швидше за все, змінять препарат.

Небажана вагітність

Якщо ви приймаєте рифаміцини та протизаплідні таблетки, ефект від протизаплідних таблеток може зменшитися. Як наслідок, шанси на небажану вагітність збільшуються. Інші антибіотики не впливають на ефект протизаплідних таблеток.

Що тобі слід робити?

Приймаючи антибіотики, використовуйте додатковий бар'єрний метод.

Якщо ви приймаєте антибіотики і помічаєте, що у вас є якісь з цих побічних ефектів, не робіть нічого самостійно і не ігноруйте свій стан. Вам обов'язково

потрібно звернутися до фахівця.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *