П’ять продуктів, які допоможуть вам відчути себе бадьорими з ранку, якщо ніч була непростою

Безсоння мучить усіх хоч зрідка — ми можемо переживати через майбутню подію або тривожитися після неприємності, що трапилася, та й просто погано виспатися без будь-яких причин, інформує Ukr.Media.

Але ось наслідки недосипу можуть бути ще гіршими, ніж самі муки безсонної ночі — зранку ми почуваємося розбитими, без сил та енергії. Помилка думати, що підбадьоритися допоможе ударна доза кави. Насправді на якийсь час ви прокинетеся, але пізніше можете відчути себе ще більш стомленими, та ще й напруженими до межі.

Допомогти зранку, якщо він виявився не дуже добрим і вночі, якщо ви не відпочили повноцінно, допоможуть правильні продукти. Деякі реально здатні дуже якісно підбадьорити.

Лимон

Цей цитрус дуже корисний для здоров'я і може бути альтернативою ранкової кави, якщо вам потрібно швидко підбадьоритися — пийте воду з лимоном. У лимонах є негативні іони, які проникають у травний тракт. Відбувається реакція і в організмі підвищується рівень енергії. А ще аромат лимонів непогано знімає стрес та допомагає заспокоїтися.

Вода з лимоном також зміцнює імунітет, благотворно діє на травну систему, очищає організм, прискорює обмін речовин.

Банан

Вчені з'ясували, що цей фрукт також ефективний, як енергетичні напої, які деякі спортсмени вживають перед тренуванням. Це пов'язано з тим, що банани багаті на клітковину, вітамін B6 і калій — важливий мінерал, який допомагає підтримувати рівень рідини в організмі і підвищує енергію протягом дня.

А ще один середній банан містить 13% добової норми марганцю. Це солідна цифра. Марганець необхідний нашому організму, щоб забезпечити нормальну роботу мозку, нервової системи.

Авокадо

В авокадо багато корисних жирів, а також містяться клітковина, вітаміни та мінерали — наприклад, калій, який здатний допомогти зняти втому, а також магній і вітаміни групи B, що знижують збудливість нервової системи.

Насіння чіа

Насіння чіа дає організму стабільну енергію завдяки гарному балансу білків, жирів та клітковини у складі. Крім того, в насінні чіа є фітоестрогени лігнани, які вважаються особливо корисними для жіночого організму.

Важливо, що застосовувати насіння чіа в їжу треба в перемеленому вигляді.

Темний шоколад

Йдеться про шоколад із вмістом какао не менше 50-70%. Він забезпечує організм калієм, залізом, кальцієм, цинком і магнієм.

Експерти радять їсти такий шоколад у першій половині дня через алкалоїди, що містяться в ньому, — речовини зі збуджуючою дією і заважають засипанню. Завдяки теоброміну та кофеїну у складі шоколад дає непоганий заряд бадьорості.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *