Оновлене інсультне відділення в обласній лікарні Кіровоградщини: хто зможе лікуватися саме там

У Кіровоградській обласній лікарні почало працювати повністю оновлене інсультне відділення, де є сучасне обладнання та висококваліфіковані фахівці, які можуть виконувати операції при гострих порушеннях мозкового кровообігу. “Гречка” дізнавалася, за яких умов пацієнт з інсультом може потрапити саме в це відділення і в чому його особливість.

У коментарі “Гречці” директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко розповів, що по області наразі є 6 медзакладів, які можуть лікувати інсульти, ще 3 – в процесі оформлення необхідних документів і пакетів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

“Всі заклади контрактують відповідні пакети. Є окремий пакет – інсультна допомога. Всі заклади, які мають відповідне обладнання і можуть претендувати на цей пакет, можуть займатися пацієнтами з інсультами”,- зазначив посадовець.

Маршрутизацію цих пацієнтів здійснює департамент. Є відповідний наказ директора департаменту, згідно з якими визначено куди повинні доставляти цих пацієнтів. У кожної бригади швидкої допомоги є чек-лист, завдяки якому визначають стан пацієнта, і відповідно до того стану, лікарі або фельдшери “швидкої” зв’язуються з обласною лікарнею і погоджують перелік питань які потрібно вирішити по кожному окремому випадку – тромболіз, операція, чи просто лікування. Тоді вже визначають куди саме везти.

“Можна за бажанням пацієнта обирати заклад, ми не відмовляємо. Але в цьому пакеті є певні градації. Інсульти з тромболізисом можуть лікувати кілька лікарень, їх обмежена кількість, звичайний інсульт – 6 лікарень за найближчим маршрутом. Найвищий рівень – обласна лікарня, але це в тому випадку, коли потрібна операція. Лише в обласній лікарні є таке обладнання і спеціалісти, які можуть і встигають робити операції при гострому порушенні мозкового кровообігу. Визначається стан пацієнта і необхідність йому операції згідно з чек-листом, де вказані окремі параметри для того, чи іншого лікування”, – розповів Олег Рибальченко.

На Кіровоградщині інсульти лікують такі лікарні:

  • Обласна лікарня (Кропивницький)
  • Лікарня швидкої медичної допомоги (Кропивницький)
  • Донецька травматологічна обласна ( наразі орендує приміщення у лікарні “Ацинус”, Кропивницький)
  • Обласний госпіталь для ветеранів (Кропивницький)
  • Олександрійська лікарня
  • Знам’янська лікарня

Ще три є які наразі контрактують пакети і не завершили процедуру із НСЗУ:

  • Світловодська лікарня
  • Новоукраїнська лікарня
  • Гайворонська лікарня

“Як тільки вони пройдуть процедуру, узгодять всі відповідності по обладнанню та відповідність пакету тоді долучаться до цього наказу про прийом на лікування пацієнтів із інсультами”, – прокоментував очільник департаменту.

Якщо мова йде про операцію, коли треба відкрити судину – це може бути виключно обласна лікарня і Донецька травмотологічна обласна, бо в них є нейрохірурги, які цілодобово чергують є необхідне обладнання. Якщо це тромболіз, коли також відкривають судину але без хірургічного втручання, то це може зробити лікарня швидкої допомоги.

Просто лікування інсульту в усіх інших вище перерахованих закладах. Обов’язковою умовою у всіх них є наявність комп’ютерного томографа. Якщо ж пацієнта оглянули у такій лікарні і КТ показало необхідність операції, то його обов’язково перевезуть до інсультного відділення обласної лікарні.

Що ж до лікування після інсультів, по типу, як в народі говорять, “прокапатися”, то це вже інші заклади, оскільки це інший пакет з НСЗУ – реабілітація.

Що ж до особливостей інсультного відділення обласної лікарні, то на Кіровоградщині саме в ньому вперше почали проводити операції при гострому порушення кровообігу. Минулого року обласна лікарня отримала ангіограф, потім облаштували відділення провели спеціалізоване навчання фахівців і тепер можуть робити оперативне втручання.

Джерело: gre4ka.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *