Новина від невсипущих вчених: спати в польоті небезпечно

У чому, по-твоєму, найбільша небезпека авіаперельотів? Що літак захоплять терористи? Що він впаде і розіб'ється? Що на обід не дістанеться фуа-гра і доведеться давитися крабами? Учені з Гарвардської медичної школи з тобою б посперечалися. Вони переконливо довели, що в польоті страшно небезпечний … сон!

Якщо при наборі лайнером висоти або зниження в тебе закладає вуха, кріпись: ти у зоні ризику. Всередині і зовні вуха тиск різний, цим і викликане неприємне відчуття. Щоб позбутися його, потрібно відкрити у вусі тонкий канал (по-науковому — євстахієву трубу), а для цього позіхнути або ковтнути.

Але, сам розумієш, одне з двох: або спати, або позіхати. Задрімав — вибач, є загроза, що цей самий канал заблокується наглухо. Якщо таке трапиться на нетривалий час, то відбудешся всього-навсього баротравмою. А загостишься в царстві Морфея надовго — ризикуєш пригріти інфекцію, яка спровокує утворення рідини за барабанною перетинкою. Тоді наслідки можуть бути дуже сумні: пеклова біль і проблеми зі слухом.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *