Непланове обстеження ЕКГ може сприяти постановці невірного діагнозу

Вітчизняні та зарубіжні медики стверджують, що електрокардіограма як така сама по собі процедура нешкідлива для людського організму. Її загроза полягає тільки у внесистемному застосуванні ЕКГ – непланове обстеження з допомогою даного апарату може сприяти постановці невірного діагнозу хворого, інформує Ukr.Media.

Коли краще не проходити обстеження

Кандидат медичних наук А. В. Родіонов вважає, що є маса ситуацій, коли ЕКГ знімати не треба, це зайве. Особливо це стосується дітей та молоді – у кожного зростаючого організму маса індивідуальних особливостей розвитку, і якщо грамотний лікар не призначав проходження електрокардіограми, самодіяльністю займатися не варто.

Родіонов запевняє, що здорова людина в ЕКГ не потребує – проходження цієї процедури за непотрібністю шкідливо в плані можливої подальшої неправильної інтерпретації результатів: медик з низькою кваліфікацією може «розглянути» на стрічці градації серцебиття «серйозну патологію», яку потім доведеться серйозно лікувати».

Антон Володимирович переконаний, що для медика-профі досить банального вимірювання тиску та ознайомлення з результатами банальних аналізів, щоб визначитись, чи варто робити пацієнтові ЕКГ чи ні.

Чи небезпечна кардіограма сама по собі?

Доктор медичних наук, кардіолог Ракеш К. Пай говорить про те, що електрокардіограма «може показати проблеми з серцем, які зроблять ЕКГ з навантаженням небезпечним». Насправді ж колеги Паю в цьому сенсі більше ратують за профпридатність – Доменіко Коррадо, Христина Бассо, Антоніо Пеллеккья і Гаетано Тьєне, автори збірника «Спорт і серцево-судинні захворювання», серйозно стурбовані проблемою адекватного тлумачення та своєчасної діагностики серцевих хвороб за допомогою ЕКГ. У цій книзі наведено багато прикладів, коли неправильна постановка діагнозу некваліфікованими медиками наслідків травм сприяла помилковому интерпретированию результатів ЕКГ, що, в свою чергу, потім нашкодило здоров'ю спортсменів.

Щоб все дізнатися, треба правильно себе вести

Як підтверджує лікар вищої категорії Закір Анварович Ханнанов, ЕКГ призначається лікарем, якщо сам пацієнт скаржиться на болі в серці або ж проблеми в роботі серцево-судинної системи було виявлено в результаті медобстеження. Щоб електрокардіограма не «засбоїла» і в підсумку не нашкодила самому пацієнту, перед ЕКГ лікарі не радять надмірно фізично навантажувати організм: серце перед обстеженням має працювати як звичайно, без екстриму.

Як стверджує терапевт З. А. Ханнанов, «шкода» від ЕКГ полягає, насамперед в неправильній підготовці пацієнта до даної процедури. Перед проходженням електрокардіограми не можна курити, пити каву або міцний чай (кофеїн в будь-якому випадку вплине на результати обстеження). Бажано 2 години до ЕКГ нічого не їсти. Олійно-жирові креми, що наносяться на тіло після душу, перед зняттям електрокардіограми краще не використовувати: електроди важко контактують з «промасленою» шкірою, що ускладнює сам процес отримання ЕКГ.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *