Медики пояснили, на якому боці корисніше спати вночі і чому

Щоб сон зміцнював здоров'я, важливо спати не лише достатню кількість часу, але і в правильному положенні тіла. Фахівці пояснили, на якому боці — правому чи лівому — корисніше відпочивати вночі і чому, інформує Ukr.Media.

Дослідження показали, що ліва сторона тіла корисніша для спокійного і здорового сну. Звичка спати на лівому боці має низку переваг для здоров'я, констатують вчені. Ось які їхні доводи на користь такого сну.

Підтримує лімфатичну систему

Ліва сторона тіла вважається домінуючою для лімфатичної системи. Сон на лівому боці полегшує виведення небажаних і потенційно токсичних речовин з організму.

Допомагає травленню

Лежання на лівому боці полегшує шлунку переміщення їжі з товстої кишки в низхідну. Підшлункова залоза людини, яка спить в такій позі, теж знаходиться в своєму природному положенні. Це сприяє виробленню ферментів, що поліпшують розщеплення їжі, жирів, перешкоджає застою харчових мас і повільному травленню.

Захищає серце

Вагітним жінкам давно радять спати на лівому боці, щоб поліпшити приплив крові до серця. Але навіть не чекаючи дитини, ви можете скористатися цією порадою і підтримати своє серце аналогічним чином.

Корисніше для майбутніх матерів

Коли плід в материнській утробі виростає до певного розміру, він починає сильно тиснути на органи. Повернувшись на лівий бік, жінка може полегшити роботу печінки і нирок.

Зменшує печію

Наш шлунок лежить на лівій стороні тіла, хоча його отвір при цьому направлений вправо. Тому, лежачи на правому боці, ви можете постраждати через те, що шлунковий сік попрямує в стравохід і спровокує неприємну печію. Спати на лівому боці в цьому плані корисніше — тоді травний сік, що містить кислоту, буде стікати в нижній відділ шлунка, а не спрямовуватися до отвору.

Звичайно, контролювати положення тіла під час сну неможливо. Однак медики рекомендують: на лівому боці потрібно засипати. За їхніми словами, це корисніше для здоров'я, навіть якщо прокидатися потім на правій стороні тіла.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *