Небезпечний спосіб видалення кліщів: медики попередили про наслідки

Мабуть, кожен чув про те, що кліща можна витягти за допомогою олії. Але є думка, що такий спосіб лише провокує викид секрету. Розібратися, чи так це насправді, нам допомогли лікарі, інформує Ukr.Media.

Експерти зазначили, що вміст шлунка паразита від цього не вихлюпується. Однак використовувати олію не варто з іншої причини.

Змочена в олії ватка закупорює дихальце. Очікується, що кліщ, намагаючись врятуватися, покине об'єкт. Але іноді він просто гине і не встигає втекти, пояснили лікарі.

Найкраще в разі укусу відразу ж вирушити в травмпункт. Там комаху безпечно витягнуть, зроблять вакцину і за необхідності відправлять кліща на експертизу. Але якщо немає можливості дістатися до лікарні, зробіть ось що.

Зав'яжіть у вузол нитку ближче до хоботка кліща. Обертальними рухами повільно витягніть його, але в жодному разі не тягніть вгору. Також можна скористатися спеціальним пінцетом, який продається в будь-якій аптеці.

А ось пальцями діставати кліща не можна. Є ризик, що ви видавите з нього весь вміст під шкіру. А це може бути небезпечно.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *