Навіщо потрібно міняти зубну пасту і як часто це робити

Будь-яка зубна паста повинна підбиратися фахівцем, а чергування декількох її видів — часта і нормальна практика, розповіли стоматологи. За їх словами, особливо це стосується пацієнтів з чутливістю зубів, сухістю порожнини рота або захворюваннями ясен, для яких необхідні лікувальні зубні пасти, інформує Ukr.Media.

Вони призначаються лікарем на певний проміжок часу, після хірургічних втручань або при лікуванні слизової оболонки порожнини рота. І в цей же час нам не можна припиняти користуватися пастами, які працюють на розчинення м'якого зубного нальоту або скорочення утворення пігментованого нальоту і зубного каменю — це вже інші пасти, — пояснили фахівці.

Причому лікувальні та відбілюючі пасти необхідно міняти, додали експерти. Останні рекомендується використовувати не довше тижня на місяць або чергувати кожен день з профілактичними для зміцнення емалі, інакше існує ризик підвищення чутливості. При покупці такої важливо звернути увагу на показник RDA (Індекс абразивності): до 80 — безпечно, вище — використовувати тільки за вищеописаною схемою.

Відповідно, якщо паста мала лікувальну дію, ви припиняєте нею користуватися або міняєте її на іншу через час, який зазначить ваш стоматолог, залежно від клінічного застосування

Звичайні ж пасти можна не міняти, проте важливо звернути увагу на відсутність у складі небезпечних компонентів на кшталт SLS і ПЕГ — вони здатні викликати алергію. Стоматологи вказали на важливу роль зубної щітки і правильної техніки чищення. Спочатку пацієнт навчається цьому, а вже потім підбирає правильні засоби гігієни.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *