Наслідки нестачі клітковини в раціоні харчування

Харчові волокна — важливі компоненти здорового харчування. Вони роблять позитивний вплив на систему шлунково-кишкового тракту, нормалізують мікрофлору кишечника, стимулюють імунітет. При дефіциті клітковини можливі побічні ефекти для здоров'я, інформує Ukr.Media.

Збільшення ваги

Харчові волокна розбухають в кишечнику, заповнюють його обсяг. Це забезпечує відчуття ситості на тривалий час. Клітковина виводить з організму шкідливі речовини. Все це сприяє швидкому схудненню. При дефіциті харчових волокон відбувається збільшення маси тіла.

Підвищення ризику депресії

Емоційний стан знаходиться в тісному зв'язку з кишечником. При нестачі клітковини в раціоні зменшується кількість корисних бактерій, які беруть участь у виробництві нейротрансмітерів — гормонів головного мозку. Ці речовини передають інформацію між нейронами. В результаті через нестачу харчових волокон відбувається порушення процесу, зростає ризик депресії.

Високий рівень цукру в крові

Згідно з дослідженнями американських лікарів, щоденне вживання клітковини знижує ймовірність розвитку діабету 2 типу на 18%. Харчові волокна уповільнюють викид цукру в кровотік, допомагають підтримувати більш стабільний рівень енергії. При їх дефіциті можливі серйозні наслідки.

Захворювання серця

Причина більшості проблем криється в зміні роботи судин, викликаній утворенням на їх стінках холестеринових бляшок. Вони перекривають кровотік, порушують постачання тканин киснем. Серйозну небезпеку становить тромб, що відірвався. Все це може стати причиною інсульту, інфаркту, ішемічної хвороби серця.

Клітковина пов'язує надлишки холестерину в кишечнику і виводить їх з організму. При її нестачі не виключені важкі наслідки, аж до інвалідності, летального результату.

Зниження тривалості життя

Австралійські вчені спостерігали людей старших 50 років і виявили, що вживання клітковини впливає на успішне старіння. У тих, хто відчував дефіцит харчових волокон, частіше спостерігалися порушення пам'яті, хронічні захворювання, інвалідність. Вчені прийшли до висновку, що клітковина на 80% підвищує шанси прожити довго і щасливо.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *