Накип з чайника: лікарі пояснили, що він робить з нашим організмом

Білі пластівці у воді, білясте дно — таку картину ми часто спостерігаємо в своїх чайниках. Через жорстку воду на стінках утворюється накип, який не так-то просто прибрати. Та й чи треба, якщо через кілька днів він з'явиться знову? З одного боку, гидко пити чай з "добавками", з іншого — є думка, що така вода може бути навіть корисною! Нібито, так ми можемо отримати додатково мінерали прямо зі склянкою води, інформує Ukr.Media.

У лікарів думка однозначна: вода з накипом не може бути додатковим джерелом кальцію, хоча він там і міститься.

Наліт на чайнику, звичайно, не бруд, якщо говорити по-науковому, накип — це відкладення мінеральних солей. У водопровідній воді є трохи мінералів, при кип'ятінні вони прилипають до стінок і утворюють білясті розводи і пластівці.

Основні компоненти цих "пластівців" — карбонат кальцію, карбонат магнію, сульфат кальцію, сульфат магнію, хлорований кальцій і хлорид магнію. Виходить, що накип — це мінерал, не брудний, не шкідливий, але і не корисний хоча б тому, що в воді його мізерно мало. Основним джерелом кальцію і того ж магнію для нас служить їжа.

У середньодобовій нормі води (2 літри) міститься близько 60 мг кальцію, тоді як в день нам треба вживати 800 мг мінералу, — уточнили дослідники. — Але вміст кальцію в багатьох звичних продуктах значно вищий, ніж у воді.

Противники води з накипом впевнені, що вона може спровокувати зростання каменів в нирках. Але і цю думку можна назвати помилкою. У воді недостатньо мінералів, які б привели до утворення каменів. І знаходяться вони не в тій хімічній формі.

Основним компонентом сечових конкрементів є оксалат кальцію, який відрізняється від компонентів накипу — карбонат кальцію, карбонат магнію, сульфат кальцію та інших, — заспокоюють вчені. Тому не потрібно турбуватися про те, що питна вода викличе появу каменів.

Більш того, велика кількість води, з накипом або без — це один з кращих способів зупинити або запобігти утворенню каменів.

Якщо говорити про шкоду накипу, то найбільше він псує техніку, а не наш організм. Знижується ефективність роботи чайника, так як накип зменшує теплопровідність. А ми більше страждаємо від відрази до води з пластівцями накипу, ніж від випитої склянки такої води.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *