На що може хворіти людина, яка часто позіхає

Коли ми позіхаємо, відбуваються охолодження мозку і поліпшення концентрації. Таким чином тіло говорить нам про те, що саме час зробити перерву і трошки відпочити, інформує Ukr.Media.

У нормі людина позіхає 7-23 рази на день. Якщо ж це відбувається частіше — можливо, ваш організм попереджає вас про розвиток серйозного захворювання. Тому не потрібно ставитися до позіхання надто легковажно.

Ожиріння

Як відомо, у людей, які страждають на ожиріння, відбуваються збої у функціонуванні ендокринної системи і порушення гормонального фону. Ці зміни, у свою чергу, призводять до почуття слабкості, сонливості і частого позіхання. Крім цього, зайва вага здатна тиснути на грудну клітку, таким чином провокуючи гіпервентиляцію легенів. Це означає, що у людини утруднене дихання, і вона не може зробити глибокий вдих.

Депресія

Так, депресивний стан дійсно може призвести до частого позіхання. Це відбувається через підвищення кортизолу (гормону стресу) або ж у результаті прийому антидепресантів. Також деякі антидеприсанти збільшують рівень серотоніну, що тягне за собою хронічне відчуття втоми і, відповідно, позіхання.

Тривожний розлад

Надмірна тривожність підвищує рівень стресового гормону кортизолу. До того ж, у людей, які страждають на тривожний розлад, знижений загальний рівень енергії і погіршена робота серця. Всі ці фактори провокують часте позіхання.

Інсульт

Пацієнти, які нещодавно перенесли інсульт, часто позіхають. Медики пояснюють це тим, що позіхання допомагає відрегулювати температуру їх мозку. Однак позіхання може початися і перед інсультом: таким чином організм намагається припинити початок нападу.

Розсіяний склероз

Дане захворювання погіршує зв'язок між мозком та іншими частинами тіла. Якщо вражений стовбур головного мозку, який відповідає за регуляцію роботи гортані, жувальних і мімічних м'язів, пацієнт починає дуже часто позіхати.

Проблеми з печінкою

Збій в роботі печінки стає причиною порушення гормонального фону. Це, як вже згадувалося вище, призводить до почуття хронічної втоми, сонливості і частого позіхання.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *