Міфи про старішання тіла, які вже давно варто спростувати

Значну кількість міфів, пов'язаних зі старішанням, варто спростувати, інформує Ukr.Media.

У старості потрібно менше (або більше) спати

Дехто каже, що літнім людям потрібно більше сну, ніж молодим. Інші — що людям похилого віку шкідливо вилежуватися годинами. Правда у тому, що людям у похилому віці важче заснути і сон їх фрагментований. Тому деяким з них потрібно спати вдень. В цілому чоловікам і жінкам 61-64 років необхідні 7-9 годин сну, людям, які старші за 65 років — 7-8.

До речі, дослідження довели: літні люди набагато легше можуть впоратися з нестачею сну, ніж молоді.

Фізичний знос неминучий

Це не зовсім так. Якщо людина протягом життя рухлива і активна, харчується з розумом, сила її м'язів до старості зменшиться незначно, жирові відкладення будуть мінімальними, тиск навіть не надумає коливатися. Піклуватися потрібно і про психіку: лише саме очікування ослаблення фізичного здоров'я підвищує його ймовірність.

Літнім людям не можна займатися спортом

Звичайно, це міф: людям похилого віку можна і потрібно зміцнювати м'язи, не допускати відкладення жиру і гнати з голови сумні думки. До того ж, регулярні вправи зменшують ризик розвитку недоумства.

Остеопороз загрожує тільки літнім дамам

Вікове "витончення" кісткової тканини діагностують у представників двох статей. На остеопороз у світі страждає кожна третя жінка, старша за 50, а кожен п'ятий чоловік протягом життя хоча б одноразово отримує перелом, пов'язаний з остеопорозом.

З віком розумові здібності знижуються

Ослаблення когнітивних функцій не є неминучим. Якщо літня людина постійно займає свій мозок, тренує пам'ять — швидкість мислення і особливо — працює у галузі інтелектуальної праці, то і після 70-ти вона буде мислити так само ясно, як 20-річна.

У літньому віці немає сенсу кидати палити

Типове виправдання своєї згубної звички. Незалежно від тривалості паління і кількості випалених цигарок на день, здоров'я почне поліпшуватися, щойно літня людина припинить вдихати нікотин.

З віком інтимні стосунки стають рідкістю

На щастя, це міф. Отримувати задоволення від цього процесу можна у будь-якому віці.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *