Меньш, ніж 50 людей у світі має цю надзвичайно рідкісну групу крові

Можливо, ви знаєте свою групу крові, або, можливо, ви, як і більшість людей, не має жодного уявлення. Ви повинні це з'ясувати напевне. Ось одна із причин: у вас може бути "золота кров". І хоча золота група крові може звучати захоплююче, оскільки це неймовірно рідкісна група крові, проте вона може бути потенційно смертельною для людей, які її мають, інформує UkrMedia.

Кожна з найпоширеніших груп крові – О (I), A (II), B (III) та AB (IV) – має негативні та позитивні варіанти. З цих восьми основних категорій, I позитивна є найбільш поширеною, за даними Червоного Хреста. IV негативна ідентифікується як рідкісна група крові в США; Healthline повідомляє, що лише 0,6 відсотка американців мають IV-негативну групу крові.

Хоча це звучить досить дивно, але якраз IV негативна група і є тією рідкісною групою крові у тих людей, котрих менше 50 у ​​всьому світі, – саме тому вчені назвали її "золотою кров'ю". Група крові, наукова назва котрої – Rhnull, була виявлена ​​в 1961 році. З тих пір у загальній складності було зареєстровано всього 43 випадки. Її рідкість і унікальні властивості поєднуються з тим, що вона ставить її носія у потенційну небезпеку, якщо комусь із такою групою буде потрібно переливання крові.

Причина визначення вашої групи крові є настільки важливою, адже у ваших червоних кров'яних тільцях є рецептори, які називаються антигенами. Якщо вам роблять переливання крові, то ваша імунна система прийме тільки ті антигени, які відповідають вашій групі крові. Якщо ви отримаєте неправильну групу – і невідповідний набір антигенів – ваша імунна система буде атакувати клітини крові, що призведе до катастрофічних та потенційно смертельних наслідків для вас. Найрідкісніша група крові, кров Rhnull, називається так, тому що у ній повністю відсутній найпоширеніший тип антигену Rh. Це означає, що якщо у вас є ця група, то переливання крові з будь-якими Rh антигенами змусить ваше тіло відторгнути перелиту кров.

Оскільки 99,9999994 відсотків людей мають кров з Rh антигенами, то знайти донора крові для людей Rhnull може бути майже неможливим. Ось чому людям, які мають золоту кров, рекомендується пожертвувати свою кров, на випадок, якщо їм колись потребуюється кров, і тому, що іншим людям, що мають рідкісну групу крові, може вона знадобитись. Оскільки кров Rhnull не містить Rh антигенів, які можуть бути відторгнені, то її носій може бути "універсальним донором для тих, хто має рідкісні групи крові", – вважає Давид Барбур, співзасновник Vivio Life Sciences.

Золота кров, таким чином, може бути як небезпечною для життя, так і рятувати життя. І хоча ваші шанси мати рідкісну групу крові є неймовірно низькими, ви будете точно це знати лише з'ясувавши свою групу.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *