Медики розповіли, як максимально знизити стрес від повідомлень в смартфоні

Push повідомлення в телефоні впливають на нервову систему. Постійні повідомлення не тільки відволікають увагу, але можуть призвести до стресу. Лікарі дали рекомендації, як цього можна уникнути, інформує Ukr.Media.

Вічні розмови по телефону. Повідомлення з соціальних мереж, різних додатків. Постійні звуки від смс не дають вам сконцентруватися. При цьому смартфон може бути на беззвучному режимі. Людина все одно відволікається, щоб перевірити, чи не прийшло чергове смс.

За даними наукового дослідження було виявлено, що, в середньому, людина перевіряє телефон 85 разів на добу. За часом: раз в 15 хвилин.

Кожні 15 хвилин ваша увага відволікається і втрачається концентрація на тому, що ви робили. Якщо ви просто дивитесь фільм, то це не страшно. А якщо перебуваєте за кермом, то це може призвести до катастрофи.

Одне дослідження мозкових хвиль показало, що люди, які часто користуються телефоном, чутливі до push-сповіщень.

Як це можна зупинити?

Для початку вимкніть повідомлення, які для вас неважливі. Це зменшить кількість смс і скоротить частоту відволікання на телефон.

Заряджати мобільний краще вночі і не в тій кімнаті, де ви спите. Звукові пінги від нотифікацій заважають заснути і можуть розбудити.

Слідкуйте за своїми відчуттями. Наприклад, коли ви тягнетеся перевірити телефон, зупиніться і подумайте: чи дійсно це зараз потрібно.

Вчені рекомендують використання методу Pomodoro. Суть методу в тому, що ви 25 хвилин займаєтеся роботою або важливою справою, а потім в якості винагороди дозволяєте 5 хвилин користування телефоном.

Поступово збільшуйте часові відрізки. Це допоможе скоротити час на використання телефону, підвищити концентрацію уваги на завдання і знизить рівень стресу.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *