Ліки, які підвищують ризик захворювання депресією

Вчені підкреслюють, що, приймаючи будь-які препарати, слід звертати увагу на їх побічні ефекти. За підрахунками вчених, майже половина дорослих американців приймають рецептурні ліки, і близько 37,2% з них приймають препарати, в побічних ефектах яких вказана депресія, інформує Ukr.Media.

За їх словами, це дуже тривожна статистика, адже депресія продовжує залишатися загальновідомим чинником, який підштовхує людей до самогубства.

Так, під час дослідження протягом 2005-2014 років, в якому взяли участь понад 26 тисяч дорослих, вчені проаналізували вживання понад 200 лікарських препаратів, побічні ефекти яких була вказана депресія.

Багато з них є загальними, включаючи ібупрофен (Мотрин, Адвіл), стероїди (Преднізолон), ранітидин (Зантак), алпразолам (Ксанакс) і левоноргестрел (контроль за народжуваністю).

Дослідження показало, що частота виникнення депресії зростала тоді, коли учасники вживали більше ліків, одним з побічних ефектів яких була депресія.

Наприклад, лише 4,7% учасників, які не приймали жодного з цих препаратів, мали депресію, однак ця цифра підвищувалася до 6,9% у разі застосування одного з препаратів, до 9,5% – двох, і до 15,3% у разі застосування трьох або більше препаратів.

У той же час, лікар Срижан Сен, доцент кафедри психіатрії Мічиганського університету, зазначає, що дані є емпіричними і лише фіксували наявність депресії одночасної з використанням ліків, а не в результаті цього.

"Це важливе спостереження. Однак, я б не робив ніяких передчасних висновків щодо того, чи викликають ці ліки депресію", – сказав медик.

За його словами, сприяти депресії можуть не самі ліки, але і захворювання, які вимагають застосування трьох або більше таких препаратів.

"Люди, які приймають ці ліки, швидше за все, сильно відрізняються від людей, які їх не потребують. Цілком можливо, що ці відмінності (а не ліки) призводять до виникнення депресії", – пояснив Сен.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *