З дитинства нас попереджали про те, що не можна ковтати жувальну гумку, оскільки вона не перетравлюється і може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, інформує Ukr.Media.
Жувальні гумки мають липку і еластичну структуру. Людина може жувати її годинами, при цьому вона не помітить ніяких змін в розмірі. Вважається, що саме через це жуйка може залишатися в слизовій оболонці шлунка тривалий час і навіть стати причиною закупорки в кишечнику. Вчені підтверджують, що організм людини насправді не здатний перетравлювати жувальну гумку. Проте, чутки про те, що вона може залишатися в травному тракті до 7 років, не мають під собою ніяких підстав.
Жувальна гумка нерозчинна, так само як і волокна овочів. Організм людей не виробляє травні ферменти, які можуть розщепити їх, тому жуйка залишається недоторканою навіть в шлунку. Однак, як і будь-яка інша споживана їжа, вона проходить через травну систему і виводиться з організму через стілець. Згідно з результатами наукових експериментів, жуйка залишається в шлунково-кишковому тракті не менше 40 годин. На відміну від їжі вона переміщається вкрай повільно, остаточно залишаючи організм лише через кілька днів.
Водночас фахівці не виключають ризик того, що в разі потрапляння жуйки всередину може статися кишкова непрохідність, хоча ризик цього залишається вкрай низьким. Зазвичай це загрожує тим людям, які страждають запорами і проковтнули більше однієї жувальної гумки.
Більшість випадків непрохідності трапляється з дітьми, саме з цієї причини важливо стежити за тим, щоб дитина не ковтала жувальну гумку занадто часто. Одне з досліджень показало, що при попаданні декількох жувальних гумок в травний тракт дитини, у неї може розвинутися кишкова непрохідність, яка буде супроводжуватися запором, сильним головним болем, нудотою і блювотою. Крім того, проковтування жуйки може збільшити ризик задухи.
Джерело: ukr.media