Найбільшою дивиною у нашому дитинстві були ківі. І навіть у дорослому віці ці смішні зелені фрукти дуже любить більшість людей. Але, крім приємного смаку, ківі володіє ще і значним набором корисних властивостей. Про них у нашому матеріалі!
Історичною батьківщиною ківі є Китай, саме тому його іноді називають китайським агрусом. Але зараз плантації ківі знаходяться в багатьох країнах. Наприклад, до України ці фрукти везуть з Італії, Іспанії, Греції, інформує Ukr.Media.
Більшу частину ківі становить вода (близько 84%). Крім цього, в ньому присутні білки (1%), жири (менше 1%), вуглеводи (10%), а також харчові волокна, нікотинова кислота, моно – і дисахариди. Ківі малокалорійний, зате дуже багатий вітамінами і корисними мікроелементами. А найбільший плюс, що фрукт не руйнуються при консервації, завдяки кислотності ківі.
Джерело вітаміну С
Якщо ви думали, що лимони і апельсини є головними джерелами вітаміну С, то подумайте ще раз. Насправді, в плодах ківі на 100 г міститься 154% вітаміну С, що майже вдвічі більше, ніж у лимонах і апельсинах. Вітамін С діє як потужний антиоксидант, усуваючи вільні радикали, які можуть викликати запалення або рак. Вони також допомагають імунітету боротися проти шкідливих патогенів.
Допомагає боротися з розладами сну
Проблеми зі сном? Згідно з дослідженням, проведеним Тайбейським медичним університетом, "численні дослідження показали, що ківі містить багато корисних з медичної точки зору сполук, серед яких антиоксиданти і серотонін, які можуть бути корисні при лікуванні розладів сну. Кажуть, що вживання двох плодів ківі за годину перед сном може поліпшити якість сну.
Хороше джерело клітковини
Цей екзотичний фрукт багатий клітковиною, яка допомагає у профілактиці чисельних захворювань. Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Лідса, "збільшення споживання продуктів, багатих клітковиною, може знизити ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ) та ішемічної хвороби серця (ІХС)". На думку вчених з медичної школи Університету Массачусетсу, продукти, що містять клітковину, довше зберігають відчуття ситості і контролюють метаболічні маркери: кров'яний тиск, холестерин і цукор крові. Крім того, клітковина сприяє схудненню, а також часто рекомендується діабетикам.
Покращує травлення
Плід ківі містить фермент актинідін, відомий властивістю розчинення протеїну. Саме тому ківі часто використовують, щоб зробити м'ясо м'якшим. Крім того, він допомагає у засвоєнні білків в організмі, а також корисний для пацієнтів з синдромом роздратованого кишечника.
Недарма китайці цінували ківі за його лікувальні властивості. Це хороше джерело фолієвої кислоти, яка, як кажуть, корисна для вагітних жінок, тому що сприяє здоровому розвитку плода.
Джерело вітамінів і мінералів
Ківі містить вітаміни А, В6, В12, Е, а також калій, кальцій, залізо і магній. Всі вони в сукупності сприяють нормальному функціонуванню організму, покращуючи кровообіг в судинах, допомагаючи боротися зі стресом, засвоювати залізо для здоров'я кісток і зубів, покращує зір і т. д. Високий рівень калію, 312 мг на 100 г, допомагає підтримувати кров'яний тиск, тоді як магній нормалізує роботу нервових і м'язових функцій.
Красива шкіра
Ківі має лужну природу, а це означає, що він допомагає протистояти впливу кислих продуктів, які ми часто вживаємо. Здорове тіло – це тіло з хорошим балансом pH, який допомагає підтримувати рівень вашої енергії і молодість шкіри. Кажуть, що вітаміни, які містяться в ківі (особливо С і Е), дуже корисні для шкіри, оскільки вони діють антиоксидантами, запобігаючи старінню шкіри.
На додаток до вищезазначених якостей плоди ківі містять омега-3 жирні кислоти, каротиноїди, поліфеноли і сприяють здоров'ю серця. Переваги ківі незліченні, тому додавання їх у ваш раціон буде вельми корисним.
Рецепти для краси
Поживна маска для шкіри
Змішайте м'якоть одного ківі, 1 ст. л. вершків і 1 ч. л. меду. Нанесіть отриману суміш на очищену шкіру, уникаючи області навколо очей. Тримайте маску на обличчі 20 хвилин, змийте прохолодною водою.
Оновлюючий пілінг з ківі
Змішайте м'якоть одного ківі і 2 ст. л. кавової гущі дрібного помелу. М'яко помасажуйте шкіру обличчя за допомогою скрабу, залиште на 5 хвилин. Змийте прохолодною водою.
Маска для комбінованої шкіри
М'якоть одного ківі змішайте з одним збитий яєчним білком, 1 ч. л. рослинної олії і 1 ст. л. зеленої глини. Розмішайте все до однорідної маси і нанесіть на обличчя на 10 хвилин. Змийте прохолодною водою.
Зимова маска проти жирності волосся
Щоб взимку волосся довше залишалися свіжими, раз на тиждень робіть цю маску. Змішайте м'якоть двох ківі, сік половини лимона і 100 мл натурального йогурту без добавок. Нанесіть суміш на корені сухого волосся, а через 15 хвилин нанесіть маску на всю довжину. Через 10 хвилин змийте маску теплою водою і ретельно промийте голову шампунем.
Протипоказаннями до вживання ківі є: виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, загострення гастриту та панкреатиту, алергія.
Джерело: ukr.media