Корисні поради щодо правильного способу вживання фруктів

Незважаючи на постійно мінливі поради про правильне харчування, усі експерти є одностайними у думці, що дієта, яка багата на фрукти і овочі, є найбільш здоровою. Виникає питання: як правильно їсти фрукти?

Фрукти — джерела вітамінів і мінеральних речовин, клітковини, які необхідні нашому організму для підтримання нормальної життєдіяльності. У них міститься велика кількість вітамінів А, С і Е, магнію, цинку, фосфору і фолієвої кислоти, інформує Ukr.Media.

Регулярне вживання фруктів сприятливо впливає на здоров'я людини. Вони допомагають контролювати артеріальний тиск і рівень холестерину, захищають клітини від вільних радикалів, запобігають розвитку хронічних захворювань.

У якому вигляді їсти фрукти

Найкраще вживати фрукти у натуральному вигляді. Це дозволяє витягувати максимальну кількість поживних речовин. Під дією термічної обробки (варіння, консервування) втрачається частина цінних властивостей плодів. Заморожені фрукти також поступаються у користі свіжим.

Користь наш організм отримує за умови вживання стиглих фруктів. Небажано їсти недостиглі плоди, особливо це стосується ананаса, абрикоса, манго, груші. Подібна трапеза може підірвати роботу травної системи.

За тривалого зберігання фрукти можуть втрачати частину мікроелементів. Тому краще їх з'їсти у перші кілька днів після придбання. Важливо не лише їсти фрукти, але й правильно їх готувати до приймання у їжу. Перед вживанням добре промивайте їх теплою водою. Рекомендується також знімати шкірку, щоб уникнути проникнення пестицидів у організм.

Попри корисні властивості фруктів, необхідно знати міру у їх вживанні. Так, захоплення цитрусовими може викликати алергічні реакції, а зловживання грушею призведе до розладу шлунку. Варто також пам'ятати, що фрукти містять цукор.

За словами експертів, рекомендується вживати близько 400 г фруктів щодня. Цього буде цілком достатньо, щоб отримати оптимальну кількість мінералів і вітамінів, клітковини.

Коли їсти фрукти

Гарні звички

Вживати фрукти найкраще у першій половині дня: натщесерце або між прийманнями їжі у якості перекусу. Якщо ви з'їсте плід за пів години до їжі, то отримаєте максимальну користь. Без "втручань" з боку інших продуктів він швидко засвоїться.

Але людям з виразкою шлунку, кислотним рефлюксом, дивертикулітом, а також літнім не варто їсти фрукти натщесерце. Це може посилити вироблення шлункового соку, що згодом викличе дискомфорт.

Вживання фруктів між прийманнями їжі також є гарною звичкою. Вона не лише сприяє прискоренню метаболізму, але й допомагає підтримувати нормальний рівень цукру у крові. Саме завдяки цьому організм не впадає у режим "голодування".

Погані звички

Багато людей помилково вважають, що вживання фруктів одразу після їжі допомагає ефективно перетравлювати і розщеплювати калорії. Однак таким чином ви створюєте зайве навантаження на травну систему.

Якщо ви їсте фрукти у поєднанні з іншими продуктами, вони можуть занадто довго затримуватися у шлунку і викликати бродіння у кишківнику. Саме це призводить до здуття, печії, відрижки.

Вживання фруктів перед сном вважається найгіршим варіантом. Це підвищить рівень інсуліну у крові і викличе порушення сну.

Їсти фрукти і худнути

Більшість фруктів мають низький глікемічний індекс. При цьому у них наявні цінні мікроелементи. У всіх плодах міститься клітковина, яка уповільнює процес травлення, що сприяє схудненню. Якщо ви бажаєте скинути кілька кілограмів або просто тримати себе у формі, то додайте у свій раціон цитрусові, ківі, гранати, ананаси, яблука, персики. Сміливо можете їсти їх як у натуральному вигляді, так і додавати у різні страви: кашу, млинці, запіканку.

Щоб принести користь організму у довгостроковій перспективі, необхідно підходити з розумом до вживання фруктів.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *