Коли і як правильно їсти арахіс, щоб знизити артеріальний тиск і вагу

Дослідницька група вчених з Австралії і США виявила, що вживання арахісу два рази в день може привести до зниження ваги, артеріального тиску і нормалізації рівня глюкози натщесерце, інформує Ukr.Media.

Дослідження — на людях

Дослідники з Техаського технологічного університету та Університету Південної Австралії вивчили дані про здоров'я кількох десятків дорослих жителів Австралії з помірним або високим ризиком розвитку діабету 2 типу.

Частина учасників експерименту виключила з раціону арахіс і арахісову олію, а інша група навпаки — включила смажений слабосолоний арахіс в свій раціон. Вони з'їдали по 35 грамів арахісу двічі на день за 30 хвилин до їди.

Калорійний — не означає шкідливий

Через пів року дослідники виявили, що у дорослих з тієї групи, що їли арахіс, показники артеріального тиску виявилися нижчими, ніж у контрольної групи, також пацієнти змогли схуднути.

Люди часто уникають вживання арахісу, намагаючись схуднути, тому що вважають, що він дуже калорійний. Тим не менш, арахіс дозволяє довше зберігати відчуття ситості, що може бути дуже корисно для тих, хто дотримується дієти.

Чому арахіс — особливий

Арахіс — це не горіхи. Це їстівне насіння всередині стручків, яке відносяться до сімейства бобових, поряд з нутом, горохом і сочевицею. Тому арахіс містить потужний протеїновий заряд.

В одній порції арахісу, яку їли учасники дослідження — сім грамів білка, майже три грами клітковини і 19 вітамінів і мінералів. Так що в ході експерименту «арахісова група» отримувала додатково 15 грамів білка в день, уточнили дослідники.

Дивовижний висновок — корисний виявився і арахіс з сіллю. Дослідники виявили, що у людей з групи, в якій їли слабосолений арахіс, спостерігалося поліпшення систолічного артеріального тиску в порівнянні з контрольною групою.

Дослідники запропонували три пояснення:

  • Слабосолений арахіс — це продукт з низьким вмістом натрію.
  • У арахісі міститься аргінін, амінокислота, яка розширює кровоносні судини і знижує кров'яний тиск.
  • Арахіс містить магній, мінерал, який допомагає регулювати тиск.

Що буде, якщо з'їсти багато арахісу

Учасники дослідження з'їдали всього по 35 грамів арахісу два рази в день. Це всього дві невеликі жмені. Якщо продуктом захоплюватися без міри і їсти його дуже багато, то це може бути дуже небезпечно для здоров'я.

Арахіс здатний викликати алергію, провокувати появу прищів, блокувати засвоєння корисних речовин і навіть шкодити печінці.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *