Кілька причин, через які хочеться з’їсти щось солодке

Надмірну тягу до солодкого нерідко вважають шкідливою звичкою, рекомендуючи утримуватися від такої їжі або замінювати її на корисні страви. Однак бажання з'їсти певні продукти найчастіше продиктоване організмом, що відчуває нестачу тих чи інших корисних речовин. Таким чином, не заповнивши дефіцит, людина не припинить хотіти солодкого і змучить себе спробами утриматися від поїдання калорійних десертів, інформує Ukr.Media.

Чому хочеться солодкого?

Дефіцит хрому

Постійне бажання з'їсти цукерку, торт або тістечко може свідчити про брак хрому. Якщо аналіз крові виявив дефіцит цього мікроелемента, необхідно з лікарем підібрати препарат, що містить хром. Додавайте до раціону продукти, багаті на хром: зелену квасолю, броколі, зелень, тунець, салат, виноград — це допоможе утримати рівень хрому на потрібному рівні.

Дефіцит магнію

У багатьох людей жага до солодкого, особливо до шоколаду, сигналізує про нестачу магнію. Дефіцит цього мікроелемента викликає безсоння, підвищену дратівливість, підвищує артеріальний тиск. Якщо ви відчуваєте стрес, шматочок шоколаду може вас заспокоїти, але найкраще перевірити вміст у крові магнію і заповнити його нестачу за необхідності. Магній міститься у квасолі, насінні, горіхах, овочах з темним листям.

Кишкові бактерії

Іноді бажання з'їсти солодке може бути результатом дисбалансу у кишківнику, що означає, що корисні бактерії у шлунково-кишковому тракті не працюють настільки добре, як потрібно. Проте, поїдання солодкого може лише посилити проблему. У цьому разі бажано додати у раціон природні пробіотики — кисломолочні продукти, кефір і ферментовані продукти.

Недолік відпочинку і сну

Сон — важлива частина відпочинку, необхідна для відновлення організму. Відсутність достатнього часу на сон може викликати необхідність у "стимулюванні", яке організм прагне отримати за допомогою цукру. На жаль, така "підзарядка" може перетворитися на шкідливу звичку і вона не замінює повноцінних відпочинок. Фахівці у подібній ситуації радять збільшити час відпочинку або у момент тяги до солодкого вийти на 15 хвилин на вулицю пройтися. Прогулянки пішки — форма відпочинку, що знижує щоденний вплив стресових факторів.

Порушення кровообігу

Вашому організму може не вистачати глюкози через недостатнє кровопостачання головного мозку. Основні причини такої проблеми — знижений тиск (гіпотонія), черепно-мозкові травми, звуження просвітів судин через холестеринові бляшки. Якщо цукерка або тістечко знімають у вас головний біль — проконсультуйтеся у невролога.

Передменструальний синдром

Жінки часто відчувають сильну тягу до солодкого перед початком критичних днів. Не варто відмовляти собі у задоволенні — можна сміливо з'їсти пару "квадратиків" від плитки шоколаду, важливо лише вчасно зупинитися. Брак глюкози можна заповнити ягодами, морквою, медом.

Депресія

Шоколад нерідко називають "антидепресантом" — алкалоїди у його складі допомагають підвищити рівень серотоніну. У цьому разі варто проконсультуватися з лікарем і підібрати терапію.

Психологічна залежність

Звичка "заїдати стрес" і піднімати настрій солодким може перерости у залежність. У цьому разі варто потупово перебудувати режим харчування — визначити джерела цукру у раціоні, поступово зменшити їх кількість і замінити шкідливі солодощі на корисні — солодкі фрукти та ягоди.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *