Кілька “побічних ефектів”, які жінки можуть відчувати під час вагітності

Розтяжки, зайва вага, обвисла шкіра, пігментація, зуби, що псуються… Часто доводиться чути, що вагітність і пологи омолоджують жінку, дають їй якийсь заряд життєвої енергії, вона навіть стає більш здоровою! Але фахівці лише хитають головою: ні, від жодних проблем зі здоров'ям вагітність вас не вилікує. Навпаки, вони тільки посиляться. Крім того, молода мама може зіштовхнутися з такими неприємностями, про якї її ніхто не попереджав.

Кожна дівчина знає, що затримка менструацій, нудота і навіть блювота — це якісь дзвіночки можливої вагітності, її перші ознаки. Але можуть бути і інші, інформує Ukr.Media.

Гіперсалівація, або слинотеча

Слинотеча нерідко супроводжує блювання вагітних, але іноді може проявлятися самостійно. Погодьтеся, дивно, коли слина тече просто безперервно і без певних причин. Це явище найчастіше стає одним з проявів раннього токсикозу вагітних, особливо за наявності багатоплідної вагітності. Слинотеча може бути сильнішою у декілька разів порівняно зі звичним станом, у деяких жінок об'єм виробленої за день слини досягає 1 літра! Причина прихована у активізації вегетативної нервової системи і особливому "вагітному" гормональному фоні.

Велике значення у корекції гіперсалівації має частота харчування і обсяг порцій їжі вагітної. Крім того, призначаються ефективні медикаментозні препарати. У будь-якому випадку за умови виникнення такої "побічної дії" необхідно своєчасно звернутися до акушера-гінеколога. Лікар оцінить ступінь гіперсалівації, виявить наявність інших симптомів і підбере препарат з урахуванням можливого ризику для плода та виникнення побічних ефектів.

Збільшення розміру стопи

Дрю Беррімор нещодавно скаржилася, що після пологів розмір ноги у неї змінився. І не просто змінився, а виріс аж на три розміри. Тут вже не до човників і шпильок. І зірка у своїй біді не самотня. Стопа у молодих мам виростає досить часто.

Фахівці кажуть, що уся справа у вазі — вона зростає, через це арка стопи сплющується, а сама ступня стає дещо довшою і ширшою. Це ще одна причина, чому настільки важливо не перебирати з надбавкою у вазі під час вагітності.

Другий фактор зростання стопи — збільшене вироблення релаксину, гормону росту. Завдяки йому ваші м'язи і зв'язки стають більш гнучкими, а пологи проходять легше. Ну і улюблені туфлі стають замалими — ось такий побічний ефект.

Дерматоз, або шкірний свербіж

Шкірний свербіж вагітних, який охоплює усе тіло, але може локалізуватися в області зовнішніх статевих органів, викликає безсоння і дратівливість. Хоча й існує велика кількість теорій, остаточна причина цього явища не знайдена. Деякі дослідники пов'язують свербіж зі збільшенням маси тіла і кількістю статевих гормонів під час вагітності, а також з розмірами плода.

У більшості випадків це захворювання минає наприкінці вагітності або відразу після пологів. Іноді жінкам призначається лікування, що полегшує свербіж і зменшує запалення та почервоніння шкіри. Звичайно, підібрати препарати, які будуть безпечними для здоров'я матері і дитини, може тільки лікар.

Тетанія вагітних

Вона проявляється судомами м'язів, частіше верхніх кінцівок ("рука акушера"), рідше нижніх ("нога балерини"), іноді м'язів обличчя ("риб'ячий рот"), тулуба і вкрай рідко гортані та шлунку. Трапляються випадки, коли через такі судоми обличчя виявляється перекошеним — на щастя, тимчасово.

Причиною такого набору симптомів є порушення функції паращитоподібних залоз і порушення обміну кальцію в організмі жінки. Можливо, ви вже здогадалися, що для лікування використовуються кальцій і вітамін D. Однак необхідно своєчасно звернутися до лікаря, оскільки за умови запущеного і тяжкого перебігу захворювання вагітність рекомендують переривати.

Остеомаляція

Це дуже неприємний побічний ефект — у вагітної вимивається кальцій із кісток, через порушення фосфорно-кальцієвого обміну кістки стають більш м'якими. Вагітна може почати скаржитися на біль у ногах, кістках тазу, м'язах. З'являються загальна слабкість, стомлюваність, парестезії (коли якась частина тіла німіє, або починається печіння, повзають "мурашки"), змінюється хода — стає "качиною", підвищуються сухожильні рефлекси.

Усі ці симптоми — це прояв гіповітамінозу, тобто нестачі вітаміну D. Виражені форми остеомаляції можуть призводити до змін в анатомії тазу жінки і викликати труднощі під час пологів. Позитивний ефект чинять вітамінотерапія та гормональні препарати, що заповнюють дефіцит в організмі жінки. Але дозування також може розрахувати лише лікар. Надлишок вітаміну D може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям аж до появи каміння у нирках.

Пікацизм — їмо неїстівне

Бажання ковтати неїстівні речі — це патологія, яка уражає здебільшого дітей, але може зустрічатися і у дорослих, особливо у вагітних жінок. Матусі скаржаться, що їм страшенно хочеться з'їсти шматок вапна, деяких тягне навіть на пісок і землю.

У основі такого апетиту лежить зміна вироблення гормонів, що впливають на нюхові і смакові сприйняття у вагітних. Важливо пам'ятати, що така незвичайна харчова поведінка може бути небезпечною для здоров'я й життя жінки та дитини і вимагає обов'язкового втручання з боку фахівців.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *