Які продукти та напої сприяють утворенню каменів у нирках

Будь-якій хворобі легше запобігти, ніж лікувати. Тому варто ретельно стежити за своїм раціоном, щоб виключити з нього ті продукти, які потенційно можуть викликати якісь захворювання. Сьогодні ми розповімо, через які продукти утворюються камені в нирках. Перша стадія сечокам'яної хвороби (СКХ) зустрічається мінімум у 15% всіх людей, інформує Ukr.Media.

До причин утворення каменів в нирках відносяться зайва вага, діабет, спадкова схильність, інфекційні захворювання сечостатевих органів. Велике значення має в цьому всьому якість харчування.

Солоні страви

Часте вживання різних солоностей — це один з основних факторів, що сприяють розвитку СКХ. Через солі відбувається затримка рідини в організмі, що призводить до порушення нормального сечовиділення.

Чим більше з їжею в організм надходить натрію, тим менше в ньому залишається кальцію. Саме кальцієві камені складають абсолютну більшість всіх сторонніх утворень в нирках.

Червоне м'ясо

Цей продукт був офіційно визнаний фахівцями ВООЗ як один з основних факторів, що сприяють СКХ. Тваринний білок провокує накопичення рідини в сечовому міхурі.

Ці речовини з великими труднощами виводяться з організму, і саме вони часто стають причинами утворення каменів.

Тому червоне м'ясо має бути присутнім в раціоні 1-2 разів на тиждень. В інші дні можна віддати перевагу м'ясу птиці і кролятині.

Зелень

Навіть найкорисніші і нешкідливі види рослинної їжі можуть сприяти розвитку СКХ, якщо вони присутні в раціоні у величезній кількості.

Багато видів зелені містять оксалати та інші шкідливі речовини, які перешкоджають нормальному виведенню солей з організму.

Газовані напої

Будь-який солодкий лимонад — це в принципі дуже шкідлива рідина. Вона містить величезну кількість шкідливих хімічних речовин, в тому числі фосфорну кислоту, яка вкрай негативно впливає на сечовивідні шляхи, провокуючи багато захворювань нирок і утворення каменів в них.

Замість газованих напоїв можна пити журавлинний морс і натуральні фруктові соки. Чай і кава, які раніше вважалися досить шкідливими для нирок, насправді знижують ризик розвитку СКХ.

Спиртні напої

Алкоголь апріорі шкідливий для всього людського організму. У тому числі він заважає нормальному функціонуванню нирок.

Нешкідливими в плані сечокам'яної хвороби можуть вважатися тільки невеликі дози червоного сухого вина і пиво.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *