Які харчові добавки можуть призводити до появи акне і чому

З проблемною шкірою стикалася, мабуть, кожна людина. Ця проблема псує зовнішній вигляд і тим самим погіршує настрій. Експерти визначили, що деякі харчові добавки можуть спровокувати появу акне, інформує Ukr.Media.

Що таке акне

Акне або вугрі являють собою захворювання волосяного фолікула і сальних залоз, яке супроводжується появою висипу на обличчі і тулубі.

Найчастіше даною проблемою страждають підлітки, адже в цьому віці в них відбувається гормональний збій в організмі. Іноді, причиною появи висипу на шкірі стають харчові добавки, які приймають люди.

Харчові добавки та акне

Проведені дослідження вченими виявили ряд харчових добавок, які можуть викликати акне. Серед найпоширеніших добавок, що викликають акне, вчені виділили ті, в яких підвищений рівень вітамінів В6, В12 і йод. Сюди так само відносять добавки, які допомагають спортсменам набрати м'язову масу.

Під час дослідження, багато добровольців стали помічати у себе появи висипу після вживання певних харчових добавок, а так само його зникнення після їх скасування. Найчастіше вугри з'являлися на лобі, підборідді і верхній частині тулуба. Крім підлітків, акне так само з'являється у культуристів, які приймають сироватковий протеїн для нарощування м'язової маси.

Щоб не допустити появу даної проблеми, перш ніж вживати якісь добавки, слід проконсультуватися з фахівцями.

Лікування акне

Якщо вугровий висип з'явився в результаті приймання харчових добавок, то необхідно припинити їх приймання і звернутися за допомогою до фахівця. Якщо ж причина полягає не в харчових добавках, а вугровий висип не проходить, то необхідно так само звернутися за допомогою до медиків, які встановлять причину і тяжкість захворювання.

Існує три форми акне:

  • легка — близько 10 вугрів з невеликою ознакою запалення;
  • середня — до 40 вугрових елементів з невеликими запальними ознаками;
  • важка — більше 40 запалених вугрів.

Легку форму можна швидко вилікувати за допомогою спеціальних гелів і мазей. У разі середньої і важкої форми, лікування полягає в прийманні медикаментів.

У деяких випадках медики призначають антибіотики, які вбивають бактерії і знімають запалення. Якщо проблема полягає в гормональному дисбалансі, то призначається приймання гормональних препаратів.

Після зникнення вугрової висипки, необхідно провести курс косметичних процедур, щоб повернути шкірі здоровий колір і гладкість. Дуже часто після лікування акне на шкірі залишаються рубці і пігментовані плями. Справитися з цим допоможе лазерна терапія.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *