Як зрозуміти, що ви старієте — 5 неочевидних ознак

Невблаганний час день за днем забирає сили і здоров'я потроху, і ви поволі починаєте розуміти, що ви — більше не та бадьора і всесильна людина, яка могла не спати по дві доби перед дедлайном, а потім ще й святкувати здачу проєкту з міцним алкоголем. Ми пропонуємо вам чекліст: як зрозуміти, що тіло починає старіти?

Існує кілька простих способів перевірити, в якому стані знаходиться ваше тіло. Перший і найпростіший з них — послідовно подивитися в дзеркало і в паспорт, але ми впевнені, що це ви можете зробити і без наших підказок. Але є кілька менш очевидних способів дізнатися, що ваше тіло більше не таке молоде і міцне, як раніше, інформує Ukr.Media.

Сідає зір — вірна ознака старіння

Акомодація — це здатність ока фокусуватися на предметі залежно від його віддаленості. Відомо, що з віком зір починає погіршуватися і людям 45+ нерідко доводиться купувати собі окуляри для читання, оскільки очам складно розглянути маленькі деталі.

Перевірити, в якій формі знаходяться ваші очі, нескладно. Є простий тест: потрібно піднести до очей друкований текст (наприклад, газету) і заміряти відстань, на якій очі можуть розібрати слова. У 20 — річному віці ця відстань дорівнює приблизно 10 см, а ось в сорокарічному — вже близько 23 см.

З віком гострота зору падає, очі часто сохнуть. Інші ознаки, які служать маркером вікових змін зору:

  • очі постійно сохнуть, тому що з віком слізна рідина виробляється все гірше;
  • кольори стають бляклими, око гірше розрізняє відтінки;
  • далекі об'єкти видно краще, ніж ближні — це пресбіопія, вікова далекозорість;
  • в очах часто миготять "мушки" — це відбувається через зниження в'язкості склоподібного тіла.

Уповільнення реакції і як це перевірити

Прекрасна ідея для вечірки в стилі "для тих, кому за тридцять": Перевірте швидкість своєї реакції. Для цього потрібно взяти довгий предмет (добре підійде 45-сантиметрова лінійка). Розкрийте кисть руки на ширину приблизно 10 см і попросіть друга відпустити лінійку без попередження. Як швидко ви зможете зловити її пальцями?

Виконайте цей нехитрий тест тричі, щоразу помічаючи поділ лінійки, на якому зімкнулися ваші пальці. Складіть отримані цифри і поділіть на три. Середній результат в межах норми для 20-30 — річної людини-30 см. для 40-50 — річної — 20. Відпускати лінійку потрібно максимальним поділом вниз.

Як зрозуміти, що ви старієте? Встаньте в позу чаплі!

Звучить дивно, але це теж простий і ефективний тест, щоб перевірити стан вашого вестибулярного апарату. Приблизно з 35-40 років людина починає втрачати здатність стояти на одній нозі з закритими очима, а до 50 років час, який людина може простояти в такій позі, прямо корелює зі станом її організму. До такого висновку дійшли вчені з Каледонського Університету Глазго. Люди цього віку, які довше могли стояти в позі чаплі із закритими очима, за підсумком володіли більшою тривалістю життя.

Проводити "чапельний тест" потрібно так: рівно вставши на підлозі, поставити ноги разом і закрити очі. Після цього потрібно підняти одну ногу-ліву, якщо ви правша — і зігнути її в коліні. Попросіть друга засікти час і розповісти, скільки часу ви зумієте протриматися в такій позі. У нормі для 30-річної людини, яка не відчуває великих проблем з вестибулярним апаратом, цей час становить близько 20 секунд. Літній "лелека" не протримається і десяти.

Все тому, що з віком не тільки м'язи втрачають витривалість, але і мозок вже не володіє колишньою пластичністю і гірше обробляє сигнали від тіла і не розуміє, як воно співвідноситься з простором. Щоб зберегти гарне почуття балансу, потрібно, як би банально це не звучало, більше рухатися — так мозок буде "тренуватися" отримувати сигнали від м'язів і суглобів, попри вікові розлади зору і слуху і зростаючу слабкість.

Спробуйте також пройти тест Ромберга, який оцінює вестибулярний і м'язовий апарат, відчуття рівноваги і стан нервової системи.

Попливло обличчя: що ж робити?

Фізичні зміни — одна з найбільш неприємних особливостей старіння. Йде молодість, а з нею і краса. Обличчя ніби «сповзає» вниз, ви перестаєте впізнавати себе колишнього в дзеркалі, а порахувати зморшки стає все складніше.

Ангедонія

Те, що ще недавно викликало задоволення, вже не радує, похмурі думки накочують хвилями і не дають спокійній спати ночами? Вас дратують навіть близькі люди, а всі життєві досягнення здаються сущою нісенітницею? Це ознаки втрати смаку до життя або ангедонії, вірного супутника старості.

Якщо ви відчуваєте, що старієте, то майже напевно це так і є. Йдеться не про небажання відстежувати нові тренди і розучувати молодіжний сленг. Справа в несвідомому фіксуванні дефіциту гормону росту, який проявляється і на фізичному, і на психологічному рівні. Людина може відчувати занепокоєння, пригнічення, порожнечу, зниження тонусу і рівня життєвої енергії.

Ангедонія йде пліч-о-пліч з наступаючою старістю крім того, один з найважливіших симптомів — відчуття соціальної ізоляції. Таким людям часто нема в чому себе знайти, крім посиденьок у дворі і занять з онуками.

Якщо після прочитання цього матеріалу ви зрозуміли, що вже не такі молоді і енергійні, як колись, не впадайте у відчай. Старіння — природний процес і далеко не завжди йде рука об руку з немічністю і слабкістю розуму.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *