Як уникнути розтяжок при вагітності

За 9 місяців тіло вагітної жінки сильно змінюється. І повернути колишню форму після пологів досить складно, але дієта і спорт зазвичай справляються на ура, особливо, якщо не лінуватися. А ось повернути колишню пружність шкіри куди складніше. Під час вагітності шкіра тіла сильно розтягується, через що можуть утворитися стрії (вони ж розтяжки). Якщо після пологів і схуднення залишилися розтяжки розміром з річку Дніпро, швидше за все з ними доведеться змиритися, адже прибрати їх без втручання фахівця неможливо. З такими може впоратися лише лазерне шліфування шкіри і то не з першої процедури. Але краще спробувати попередити проблему, інформує Ukr.Media.

Якщо ви хочете знати, як уникнути розтяжок при вагітності, то важливо протягом усіх 9-ти місяців слідувати певним правилам. Але про це пізніше. Спочатку потрібно з'ясувати, чому з'являються розтяжки.

Причини появи розтяжок

Розтяжки з'являються через внутрішні мікророзриви шкіри. Стрії відносяться до атрофічних рубців, які, в результаті нестачі еластану і колагену в місцях розривів, виглядають як вузькі запалі лінії. На цих ділянках зазвичай не ростуть волоски і не утворюється пігмент, тому на загорілій шкірі розтяжки легше помітити.

Мікророзриви шкіри при вагітності викликані швидким набором ваги і, відповідно, зростанням об'ємів тіла (особливо на 9-му місяці, коли в тілі накопичується багато рідини). Крім того, розтяжки можуть бути наслідком слабко розвинених м'язів черевного преса, стегон і сідниць (в цих зонах найчастіше з'являються стрії). Тонка шкіра і генетична схильність також відіграють свою роль у розвитку розтяжок.

Як ми вже сказали, боротися з проблемою складно, і повністю позбутися стрій навряд чи вийде. Але ви можете попередити появу розтяжок при вагітності.

Їжа

Збільшення у вазі під час вагітності не уникнути, як не старайся. І не потрібно бути медиком або дієтологом, щоб розуміти, що вагітним потрібно трохи більше їжі. Якщо у вас розігрався звірячий апетит, намагайтеся налягати на корисну їжу.

Важливо стежити за тим, щоб щоденний раціон не виходив за межі норми. В ідеалі варто звернутися до дієтолога, щоб він змінив ваше меню згідно з новими потребами організму. Якщо немає такої можливості, пам'ятайте, що раціон вагітної жінки повинен бути збалансованим, без перегинів у сторону білкової або вуглеводної їжі. Додайте в меню продукти, багаті білком, вітамінами А, С і Е, Омега-3, -6, -9 жирними кислотами, від яких залежить не тільки розвиток плода, але і стан шкіри. У вашому раціоні повинні бути такі продукти, як:

  • жирна морська риба;
  • горіхи;
  • не жирне м'ясо птиці;
  • злаки;
  • овочі та фрукти;
  • зелене листя салату;
  • бобові.

Продукти з високим вмістом тваринних жирів краще замінити на більш пісну альтернативу. Жирне м'ясо краще замінити на печінку та інші субпродукти, жирну річкову рибу на нежирні сорти, сою. Птицю варто їсти без шкірки.

Також стежте за питним режимом, адже тіло вагітних має схильність до накопичення рідини. Якщо немає ніяких обмежень за медичними показаннями, пийте свою звичайну норму води – це допоможе зберегти шкіру від зневоднення, вона залишиться пружною і еластичною.

Спорт

Багатьом жінкам під час вагітності можна і навіть рекомендована помірна фізична активність. Якщо ви регулярно займалися спортом до вагітності, то не варто закидати фітнес-карту в дальній кут. Ваше тіло вже звикло до навантажень, просто їх потрібно замінити більш помірними або іншими видами тренувань, які будуть безпечні для дитини. Запишіться на індивідуальні заняття до фітнес-тренера, який буде регулювати складність вправ на першому, другому і третьому триместрі.

Зазвичай вагітним рекомендують займатися йогою, адже вона допомагає зміцнювати м'язи всього тіла і вчить правильно дихати, що ой як знадобиться при пологах.

Також лікарі можуть порекомендувати плавання або аква-аеробіку, адже під час таких тренувань опрацьовуються всі м'язи тіла, при цьому немає навантаження на суглоби.

Не варто забувати і про вправи на основні проблемних зон, де утворюються розтяжки. Ми говоримо про груди, живіт, стегна і сідниці. Легкі зміцнюючі вправи для цих груп м'язів не зашкодять (якщо немає обмежень за медичними показаннями). Для підтримки форми досить займатися 2-3 рази на тиждень, але краще робити все під контролем тренера. Під час вагітності це не примха, а необхідність.

Спа-процедури

Однією з найбільш дієвих спа-процедур для запобігання утворення розтяжок є масаж. Ми розуміємо вашу стурбованість – деякі види масажу вагітним заборонені. При вагітності виключені натискальні рухи на живіт і груди, зазвичай їх просто масажують легкими погладжуваннями, щоб стимулювати лімфоток. Стегна і сідниці можна масажувати з невеликими натисканнями.

Масаж корисний для організму і шкіри, а під час вагітності – особливо. Під час сеансу використовуються гіпоалергенні олії, які роблять шкіру більш еластичною, зволоженою і пружною, що служить профілактикою розтяжок. Крім того, під час масажу стимулюється лімфоток, що допомагає виводити зайву рідину, токсини і шлаки з організму. Але, перед записом в салон, переконайтеся, що майстри володіють технікою масажу для вагітних.

Догляд за шкірою

Зволожувати шкіру і захищати її від впливу сонця важливо завжди, не тільки під час вагітності. Але при наборі ваги інтенсивний догляд може допомогти уникнути розтяжок. Корисно приймати контрастний душ, а також робити легкий масаж щіткою з натуральної щетини. Після банних процедур обов'язково нанесіть зволожуючий крем або косметичне масло (бажано розроблене спеціально для вагітних, оскільки там немає шкідливих компонентів). Ідеально використовувати натуральні засоби – кокосове масло або масло какао. Вони дуже поживні і містять корисні вітаміни і антиоксиданти, які борються з утворенням розтяжок.

Також зараз популярні тканинні маски для живота спеціально для вагітних. Діють вони за тим же принципом, що і маски для обличчя, зволожуючи шкіру.

Самостійно краще не експериментувати з покупкою нової косметики. Краще вибирати продукти за рекомендацією лікаря-дерматолога. Якщо любите самостійно підбирати собі догляд, звертайте увагу на напис "Засіб не має протипоказань до застосування при вагітності».

Спеціальна білизна

Під час вагітності збільшується не тільки живіт, але і груди. Тому є сенс замінити свою улюблену білизну на спеціальну. Зараз є спеціальні допологові бюстгальтери з широкими бретелями, які не передавлюють груди, забезпечуючи їй максимальну підтримку. Для живота і попереку варто придбати спеціальний бандаж. Він підтримуватиме живіт, і шкіра не буде провисати.

Найважливіше – не лінуватися і доглядати за шкірою особливо ретельно. Це допоможе уникнути розтяжок при вагітності.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *