Як варити та з чим готувати яловичу печінку, щоб підвищити гемоглобін

Щоб підвищити гемоглобін, вживають продукти, багаті залізом. Можна відварити яловичу печінку, яка за його кількістю займає середню позицію серед інших видів цього субпродукту. Процес приготування полягає в декількох етапах, а потім вона використовується як основа для багатьох страв. Доповнити печінку можна продуктами, в поєднанні з якими вона допомагає краще засвоюватися залізу і піднімати гемоглобін, інформує Ukr.Media.

Яловича печінка для підвищення гемоглобіну

У печінці тваринного походження міститься найбільше заліза, яке впливає на підтримку рівня гемоглобіну в кровотворній системі. Без нього органи страждають від нестачі кисню, відповідно, погіршується самопочуття.

Для підвищення гемоглобіну рекомендується вживати печінку. У телячій (від молодняку) заліза більше — до 11 мг на 100 г, а якщо печінка від дорослої тварини, то до 7 мг. Але цього достатньо, щоб забезпечити добову норму заліза і підвищити гемоглобін.

Печінку можна зварити, обсмажити або стушкувати. Будь-який спосіб допоможе перетворити продукт на смачну страву, якщо її добре приготувати. Смажена печінка відрізняється лише тим, що вона буде більш калорійною через приготування на олії (до 300 ккал). У відвареної печінки немає такого, і в 100 г продукту буде всього 99 ккал.

Як варити яловичу печінку

Щоб зварити яловичу печінку, потрібно куплений шматок обмити і видалити верхню плівку. Якщо шматок печінки був замороженим, то необхідно дочекатися його повного відтавання.

Видаляють всі прожилки і протоки. Далі потрібно ще раз замочити печінку у воді, щоб добре вимити гіркоту. У каструлю набрати води, і дати їй закипіти, і тільки потім опустити в неї печінку. Воду не солять, щоб продукт не став жорстким. В кінці варіння можна додати лавровий лист, цибулю, щоб надати більше смаку.

Печінка вариться швидко, але на час впливає величина шматка. Великий — до 1 кг — може готуватися 40 хвилин, і тоді потрібно його проткнути, щоб переконатися, що він проварився і не виділяється червона рідина. Вона вказує, що всередині печінка ще сира.

Якщо розрізати на кілька шматочків поменше, то досить 10 хвилин, щоб печінка була готова. Для того, щоб вона не обвітрювалася, її залишають в рідині і дістають у міру потреби.

З чим готувати яловичу печінку, щоб підвищити гемоглобін

Для підвищення гемоглобіну недостатньо вмісту заліза в продукті. Багато що залежить від того, з чим вживають печінку, щоб вона повністю засвоїлася.

Для цього потрібен вітамін С, якого багато в лимоні, солодкому і гострому перцях, часнику, капусті, шпинаті, смородині, хроні. А щоб допомогти синтезувати гемоглобін, потрібні вітаміни А і В. Їх можна отримати з томатів, буряка, абрикосів, гарбуза, дині, петрушки, грибів, сої, цибулі.

Відварну печінку можна подавати як окрему страву, посолити і додавши салат з овочів. Найбільшу цінність має печінка, яка готується швидко, без тривалої термічної обробки.

Деякі речовини можуть перешкоджати всмоктуванню заліза з відвареної яловичої печінки в організм. До них відносяться:

  • продукти, багаті кальцієм (молочні, фініки, яйця, хліб з цільнозернового борошна);
  • в'яжучі речовини — таніни (чай, хурма, горіхи, темні сорти винограду);
  • цільнозернові крупи, багаті фітином.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *