Яйця яких розмірів корисніше їсти для здоров’я — розповіли експерти

Колір яєчної шкаралупи не впливає ні на його поживну цінність, ні на смак. Що стосується розміру яєць, то тут є нюанс, інформує Ukr.Media.

Багато хто звик орієнтуватися на розмір — чим він більший, тим продукт краще (і, до речі, дорожче). Однак слід мати на увазі, що велике яйце несе стара курка, а дрібне — молода. Тому найкорисніші яйця третьої або другої категорій — масою від 35 до 54,9 г.

У яких яйцях більше омега-3 — ще один важливий момент. Ця поліненасичена жирна кислота міститься в жовтках. Найкорисніші — темно-помаранчеві, тому що у них більше омега — 3 і вітамінів, ніж в блідих аналогах.

Відзначається, що у темних жовтків навіть смак відрізняється від яєць зі світлим центром — він більш яскравий, насичений. Кількість каротиноїдів (тих самих корисних речовин) в яйці залежить від раціону харчування несучки, уточнили експерти.

Передові птахофабрики сьогодні застосовують збалансовані корми, до складу яких включені вітаміни, зокрема, вітамін А.

Але, на жаль, ніхто не відміняв барвники. І деякі виробники за допомогою таких добавок досягають інтенсивного жовтого кольору продукту. У цьому випадку колір — не показник вмісту в яйці вітаміну A.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *