Хірурги, нарешті, визнали: Мамографія застаріла та навіть шкідлива для жінок!

Щороку мільйони жінок проходять мамографію — процедуру по виявленню раку молочних залоз, у ході якої груди затискаються між двома металевими пластинами, передає Ukr.Media.

Але лікарі все частіше висловлюють сумніви в ефективності цієї процедури, а дослідження показують, що вона ще й шкідлива для жіночого здоров'я.

Прийнято вважати, що мамографія — єдиний спосіб виявити рак на ранній стадії, але 8 досліджень, присвячених цій процедурі, показують, що вона неефективна й небезпечна.

Вивчивши дані про більш ніж 600 000 жінок у віці 39-74 років, регулярно проходили мамографію, вчені виявили, що багатьом з них ставили помилковий діагноз. В результаті їх направляли на непотрібну їм хіміотерапію, приводившую до швидкої смерті.

Огляд цих досліджень, опублікований в «Cochrane Database of Systematic Reviews», прийшов до висновку, що від мамографії більше шкоди, ніж користі, бо жінок, які отримують неправильний діагноз і непотрібну хімію, набагато більше, ніж тих, кому ця процедура реально допомогла уберегтися від раку грудей.

Коротше кажучи, мамографія — застаріла процедура, місце якої в підручниках з історії медицини, а не в арсеналі сучасної охорони здоров'я.

«Якщо припустити, що перевірка знижує смертність від раку грудей на 15%, а гіпердіагностика та передозування процедур становить 30%, то це означає, що з кожних 2000 жінок, які пройшли перевірку за 10 років, одна уникне смерті від раку грудей, а ще 10, які взагалі не проходили б діагностику, якби не перевірка, будуть схильні до непотрібних процедур», — вважають автори огляду.

Через рік після публікації огляду до аналогічних висновків прийшли автори іншого огляду в «The New England Journal of Medicine». Група медичних працівників у складі медичного етика, клінічного епідеміолога, фармаколога, хірурга-онколога, медсестри-вченого, юриста і фармаекономиста уклала, що заявлена користь мамографії — чистої води вигадка.

Вони виявили шокуючу статистику: на кожну з 1000 жінок, які проходили щорічну мамографію в США протягом 10 років починаючи з 50-річного віку, припадає одна відвернена смерть від раку грудей, 490-670 помилкових діагнозів та 70-100 непотрібних біопсій.

Більш того, від 3 до 14 жінок з цього числа стають жертвою гіпердіагностування (помилкового діагнозу) доброякісних пухлин, які без перевірки взагалі ніяк не проявилися б клінічно.

Це швейцарське дослідження підтверджується канадським дослідженням 2014 року (National Breast Screening Study), яке також показує, що мамографія знижує смертність від раку грудей не більше, ніж звичайний фізичний огляд.

Іншими словами, ця процедура абсолютно не потрібна, а в багатьох випадках і дуже небезпечноа.

Доктор Сара Майбилл підводить підсумок:

«Думаю, якщо у вас пухлина, то в останню чергу вам варто стискати її між двома пластинами, бо це тільки допоможе їй розростися».

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *