Головна держсанлікарка Кіровоградщини поінформувала про екологічну ситуацію в регіоні (ФОТО)

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук поінформувала про екологічну ситуацію в регіоні.

За її словами, для оцінки гігієнічної безпеки та якості питної води фахівці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять систематичні лабораторні дослідження на бактеріологічні, санітарно-хімічні, санітарно-токсикологічні показники, вміст металів і токсичних елементів, а також радіологічні параметри.

“Усі ці показники нормуються відповідно до державних санітарних правил і норм”, – зазначила генеральна директорка центру.

За словами Надія Оперчук, з початку року були виявлені окремі випадки невідповідності питної води встановленим нормативам.

“Фіксувалися відхилення за органолептичними показниками – запах, присмак, каламутність. За санітарно-хімічними параметрами виявлено перевищення вмісту заліза загального, що, ймовірно, пов’язано з проведенням робіт із гіперхлорування водопровідних мереж”, – пояснила лікарка.

Крім того, під час досліджень води з громадських колодязів на території області встановлено перевищення вмісту нітратів, показників загальної жорсткості, сульфатів та сухого залишку.

Якість повітря

Моніторинг якості повітря центр проводить щодня двічі на день.

“Вимірюємо вміст діоксиду азоту, оксиду вуглецю, сірчистого ангідриду, пилу, сажі та формальдегіду. Нинішнього року у Кропивницькому зафіксували перевищення пилу у двох пробах – це було під час пилових бур, про які повідомляли й ЗМІ”, – розповіла Надія Оперчук.

 Радіаційна ситуація

Кіровоградщина розташована на Українському кристалічному щиті, поклади якого багаті на хімічні елементи урано-торієвого ряду. Все це зумовлює наявність радіактивного газу радону, пояснює Надія Оперчук.

“Радон – важкий газ, що накопичується у підвалах та на перших поверхах будівель. Саме тому його рівень обов’язково вимірюється і нормується, адже це друга після куріння причина виникнення раку легень”, – наголосила санлікарка.

Рівень онкозахворюваності на Кіровоградщині, за даними єдиного канцер-реєстру України, перевищує середньоукраїнський: 475 випадків на 100 тисяч населення, у той час як у середньому по країні – 359 випадків на 100 тисяч населення.

“Моніторинг радіаційного фону ми проводимо тричі на добу у Кропивницькому, в усіх райцентрах і ще в 14 населених пунктах області. Дані передаємо до обласної адміністрації та МОЗ”, – зазначила директорка ОЦКПХ.

З 25 лютого 2022 року перевищень гама-випромінювання не фіксували: усі показники залишаються в межах норми – 0,08–0,21 мкЗв/год, що відповідає нормативам радіаційної безпеки.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *