Доступні ліки: на Кіровоградщині можна отримати препарати безкоштовно або з невеликою доплатою

На Кіровоградщині за програмою “Доступні ліки” можна отримувати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.

При цьому рецепт може бути паперовим або електронним, повідомили в обласній військовій адміністрації.

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ****-****-****-****. Код підтвердження: ****» — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом.

 Ті, хто не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки.

 У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар може виписати паперовий рецепт. ☛ Паперовий рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» виписується на формі рецептурного бланка №1. ☛ Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою. ☛ У рецепті лікар має зазначити, чи препарат повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. ☛ Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН), не більше трьох найменувань на один рецепт.

Лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць.

Більше дізнатися про те, як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, можна за посиланням: https://bit.ly/3DbuHvW.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *