Дослідження вчених: роботу краще виконувати все таки сидячи

Сидіння все частіше стали прирівнювати до куріння. І це не може не шокувати офісних працівників, які проводять більшу частину свого дня сидячи за столом. У зв'язку з цим деякі керівники почали придумувати способи, як зменшити небезпечний вплив сидіння на організм співробітників. Однією з революційних розробок стали робочі столи, за якими потрібно стояти. Проте вчені не оцінили винахід, оскільки стверджують, що виконання роботи стоячи не скорочує ризик виникнення проблем зі здоров'ям, а навпаки шкодить організму, інформує UkrMedia.

Нові дослідження довели, що робота стоячи – це не більш ніж "примха", яка не допоможе захистити серцево-судинну систему. Відмова від стільців і крісел під час роботи вводить людей в оману. У них з'являється помилкове відчуття того, що вони протягом дня були фізично активні.

Звичайно, в тому, щоб сидіти по 8-9 годин на день, не змінюючи положення, немає нічого хорошого. Рано чи пізно у людини можуть виникнути проблеми зі здоров'ям хребта. Тому деякі роблять висновок, що краще під час роботи стояти. Але, стоячи в одному і тому ж положенні весь день, ви шкодите своєму хребту і в цілому спині. Важливо розуміти, що це як з дієтою або фізичними тренуваннями – не можна замінити одну дію іншою. Ви не відчуєте належного ефекту. Тому робота стоячи не є альтернативою сидіння на робочому місці. Результати деяких досліджень показали навіть те, що люди, які віддають перевагу стояти на місці, мають більш високий ризик розвитку ускладнень з серцем, ніж ті, хто сидить.

Більш того існує ще одна причина, по якій ви повинні боротися зі звичним укладом роботи в офісі. Вона полягає в тому, що під час еволюції людина пристосувалася до того, що розумову діяльність вона виконує сидячи, злегка зігнувшись над робочим столом. Саме в цьому положенні наші мізки здатні краще працювати і ефективно виконувати поставлені завдання.

Таким чином, можна зробити висновок, що стояння не допоможе уберегти себе від негативних наслідків монотонної роботи. А щоб мінімізувати шкоду тривалого сидіння люди повинні слідувати правилу 20:8:2. Воно передбачає, що людина має сидіти 20 хвилин з рівною спиною, потім 8 хвилин виконувати роботу стоячи, дозволяючи собі трохи рухатися і розтягувати спину, і на 2 хвилини давати собі відпочити.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *