Кисло-солодкий смак граната нам знайомий з дитинства. Гранат – дуже корисний фрукт. Хоча він зовсім не фрукт, а сама справжня ягода. У чому користь граната? Чи можна його вживати вагітним? Коли його починають давати дітям? І кому категорично не можна їсти гранат. Все про гранат читайте у нашій статті, інформує Ukr.Media.
З давнини на Сході гранат називають королем усіх плодів. Вважається, що в оригіналі Старого Завіту змій спокусив Єву гранатом, а не яблуком. Як же правильно їсти цю ягоду?
Джерело вітамінів для всіх
Гранат корисний для людей будь-якого віку. У ньому міститься велика кількість амінокислот, поліфенолів. Він багатий на вітаміни: у ньому міститься вітамін А, вітамін B, В2, В3, В5, В6, В9, вітамін С. Його називають чемпіоном за вмістом мінералів. В ньому ви знайдете: калій, кальцій, фосфор, магній, залізо та фолієву кислоту. Цей набір корисних речовин позитивно впливає на роботу всього організму.
Неоціненна користь граната для людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями і гіпертонією. Гранат "вбиває" шкідливий холестерин, попереджає розвиток холестеринових бляшок, знижує тиск, покращує кровообіг у коронарних судинах. Їсти гранат корисно не тільки тим, у кого вже є проблеми зі здоров'ям, але і для попередження небезпечних недуг.
Гранат вагітним
Через великий вміст вітамінів і мінералів гранат рекомендують вживати вагітним на всіх термінах. Він запобігає розвитку анемії, прибере токсини з організму, виведе зайву рідину. Достатньо вживати в їжу один плід раз на день. Тільки треба бути дуже обережними. Адже гранат підвищує кислотність в шлунку і може викликати печію. Також потрібно пам'ятати, що ця ягода провокує запори і може знижувати тиск.
Гранат дітям
Дитині можна давати гранат з однорічного віку. Звичайно, за умови, що малюк не схильний до алергії. Його вводять в раціон поступово. Краще дитині до трьох років пропонувати гранатовий сік. Тільки увага! Сік потрібно розбавити з водою або іншим соком, щоб зменшити кислотність. Як часто давати дитині гранат? Щоденного вживання граната в їжу дитина не потребує. Одного разу на тиждень буде достатньо.
Кому категорично не можна їсти гранат?
Про гранат можуть забути люди з панкреатитом, гастритом, виразковою хворобою, алергією на гранат, запорами, оксалурією.
Пам'ятайте і про те, що лікарі не рекомендують вживати гранатовий сік у чистому вигляді. Він може пошкодити слизову шлунка і зубну емаль. Сік рекомендують розбавляти водою.
Джерело: ukr.media