Ці продукти які ви вживаєте в їжу регулярно викликають запалення і біль в суглобах

Пристрасть до продуктів, які насичені рафінованими вуглеводами, сприяє появі і загострення симптомів артриту, для якого характерні біль і запалення в суглобах, інформує Ukr.Media.

Запалення є реакцією імунної системи, яка "включає" запальний процес для боротьби з чужорідними агентами, патогенами. У деяких випадках запалення стає хронічним, що може викликати небажані ефекти, такі як артрит.

За даними Harvard Health, запалення, що веде до появи неблагополучних проявів артриту, може загострюватися під дією вживаних в їжу рафінованих вуглеводів.

Рафіновані вуглеводи, також відомі як "прості" вуглеводи, відносяться до цукрів (наприклад, глюкози, фруктози, сахарози) або до всього, що виробляється з зерен, які пройшли обробку, що позбавляє їх оболонки, волокон, клітковини і багатьох поживних речовин. Повсякденні приклади рафінованих вуглеводів включають білий хліб, випічку, різні борошняні та десертні вироби.

"Намагайтеся уникати або обмежувати ці продукти, наскільки це можливо", — радять гарвардські фахівці.

Своєю чергою, Фонд по боротьбі з артритом (Arthritis Foundation) констатує, що оброблені вуглеводи можуть перевершувати жири своєю здатністю збільшувати вагу і провокувати розвиток хронічних захворювань.

"Продукти, насичені швидкими вуглеводами, мають високий глікемічний індекс і стимулюють вироблення кінцевих продуктів глікування, які активують запалення".

Фахівці рекомендують надавати перевагу складним вуглеводам, які повільніше перетравлюються і не розщеплюються на глюкозу занадто швидко. До них відносяться цілозерновий хліб і макарони, цільне зерно, коричневий рис, більшість фруктів і овочів, бобові.

Чого ще слід уникати? Кілька досліджень показали, що насичені жири викликають запалення жирової тканини, яке не лише підвищує ризик серцево-судинних захворювань, але і посилює запалення при артриті.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *