Зі сном пов'язана велика кількість забобонів. Однак деякі з них не позбавлені раціонального зерна — розбираємося, чому, інформує Ukr.Media.
У інтернеті можна знайти багато порад стосовно того, як не можна спати, а також народних "забобонів" на цю тему. Дивно, але деякі з них дійсно є правдивими, і, з огляду на них, можна зробити свій сон максимально комфортним. Про найпопулярніші з них розповімо далі.
Не можна спати у кімнаті з великою кількістю рослин
Якщо вдень, за наявності сонячного світла, рослини виробляють кисень, мають гарний вигляд в інтер'єрі кімнати та радують око, то вночі усе не настільки радісно. Без сонячного світла рослини починають дихати так само як і люди, за допомогою кисню, і виробляють вуглекислий газ. Тож для гарного сну рекомендується на ніч або виносити улюблені квіти зі спальні, або відчиняти вікно, щоб забезпечити постійний приплив кисню.
Не спати головою до вікна
Це марновірство живе у народній пам'яті зі стародавніх часів. Згідно з прикметою, під час сну у вікна забирається нечисть, яка може залізти у голову до людини, після чого лиха уникнути не вдасться. Звичайно, якщо ви забобонна людина, вам вистачить і такої причини не спати головою до вікна. Але є ще додатковий мінус, особливо для любителів свіжого повітря і відкритих вікон: дуже легко застудитися, застудити шию через протяг. Тож таким варіантом сну краще теж не користуватися.
Не спати за наявності ввімкненого світла
Напевно ви зіштовхувалися з тим, що батьки ще у дитинстві говорили вам: "Не спи з ввімкненим світлом!". Тоді це могло здаватися типовим забобоном, але ні: ця порада має наукове обґрунтування. Якщо у кімнаті є якесь джерело світла, у організмі порушується вироблення гормону сну — мелатоніну.
Саме через це вранці ви можете прокинутися з почуттям втоми і розбитості, а протягом дня почати більше їсти, щоб боротися з підвищеним стресом. Якщо ви з тих людей, які не можуть заснути без світла, постарайтеся мінімізувати його вплив: маленький нічник далеко від ліжка стане відмінним рішенням проблеми.
Не спати у одязі
Те, що кожен також міг часто чути у дитинстві: "Перевдягнися, не лягай спати у одязі". Щобільше, деякі люди привчають дітей спати без одягу, що часто викликає питання і нерозуміння інших людей. Але тут є безліч наукових обґрунтувань, чому спати без одягу дуже корисно. Перш за все тому, що у цьому випадку краще виробляється мелатонін, який, знову ж таки, допомагає знижувати вироблення гормону стресу кортизолу, підтримувати гарний стан шкіри і волосся.
Психологи вважають, що людина, яка спить оголеною, більш впевнена у собі та гармонійна, краще приймає себе і не страждає через коливання настрою. Вчені зі Швеції говорять про те, що сон за низьких температур сприяє поліпшенню обміну речовин і нормалізації рівня цукру у крові, у результаті чого знижується ризик розвитку діабету.
Не спати на животі
Для багатьох саме ця поза є однією з найбільш зручних, але і з приводу неї у людей здавна виникали питання. Наприклад, старовіри були впевнені, що це "поза мерця", і у такому положенні людину душив домовик.
Але якщо ви не старовір, для вас теж є ряд більш наукових причин, чому варто відмовитися від сну на животі: стискання внутрішніх органів, можливі проблеми з потенцією, порушення кровообігу у грудях, ризик розвитку інсульту і передчасної смерті у літніх людей та людей з високим тиском. Крім цього, через те, що у такій позі голова повертається лише у один бік, це шкодить хребту.
Не спати з мокрою головою
Раніше вважалося, що вода змиває "захисне поле" людини, а оскільки вночі вона особливо схильна до нападу злих духів, спати з мокрою головою дуже небезпечно: станете слабшими або захворієте.
Якщо говорити про наукові обґрунтування цієї заборони, то після такого сну волосся стає більш слабким і ламким. Також через мокре волосся стає мокрою подушка, а це означає, що у ній створюється ще більш сприятливе середовище для розмноження патогенних бактерій, що позначається на стані шкіри і організму в цілому.
Джерело: ukr.media