Ці кілька продуктів провокують появу набряків у тілі

Зайва рідина може накопичуватися з багатьох причин. Неправильна дієта — одна з них. Але ж дуже не хочеться прокидатися з мішками під очима, інформує Ukr.Media.

Борошняні вироби і крупи

Конкретизуємо: пшеничне, житнє борошно, а також деякі види круп, наприклад перлова і ячна, містять клейковину або глютен. Це складний білок, який використовується у хлібопекарській справі, він надає тісту в'язкість і еластичність. І наявний у нашому раціоні майже щодня у вигляді хліба, здоби, печива, гарніру до других страв.

Про те, що глютен викликає алергічну реакцію, відомо. Для цього є свій антидот — безглютенова продукція, очищена від білків цієї групи. Але виявляється, глютен сприяє і появі набряків. Тому на ніч не захоплюйтеся пастою або булочкою з маслом.

Солодощі

Вуглеводи, особливо швидкі з тістечок і цукерок, затримують воду у клітинах. Шматок торта, медова пахлава або жменя цукерок здатні підняти настрій і порадувати смакові рецептори. Але потім організм відгукнеться млявістю і зайвою вагою через рідину, що накопичилась у клітинах. Тому знову шукаємо баланс між смаковими пристрастями і корисними продуктами. Наприклад, додаємо у раціон гарбуз, курагу, чорнослив, яблука, банани — у них є вуглеводи, солодкість і навіть калій, корисний за наявності схильності до утворення у тканинах набряклості. А десерти, якщо дуже хочеться, залишимо на ранок вихідного дня.

Молоко, кефір, сир

Здавалося б, як могли ці дієтичні продукти потрапити у чорний список? Щодо молока вчені, а також і громадськість ще не визначилися, чи корисне воно, чи шкідливе для дорослих людей. Але сиру ж одноголосно співають оди і дієтологи, і спортсмени, і усі прихильники ПП. А кефір! Це взагалі незамінний напій за дотримання будь-якої дієти.

Але підступ у тому, що після прийому цих дійсно низькокалорійних продуктів з низьким глікемічним індексом виробляється інсулін, який пов'язаний з іншим гормоном — альдостероном, гормоном кори надниркових залоз. Його фізіологічне завдання — підтримувати водно-сольовий обмін, під впливом альдостерону відбувається затримка води. Особливо набряклість може проявитися за умови частого прийому білкової їжі за мінімальної кількості вуглеводів. Але це, звичайно, не є приводом для відмови від молочної продукції зовсім. Потрібно лише перенести молочні страви на сніданок або обід, а ось для вечері обрати щось інше.

Солоні і гострі страви

Найпростіший спосіб позбутися від зайвої рідини у організмі — відмовитися від солоних продуктів: маринованих огірків, помідорів, квашеної капусти, в'яленої риби і т. д. Утримує рідину у клітинах кухонна сіль, а точніше, хлористий натрій у її складі. Одна молекула натрію зв'язує 20 молекул води. Але відмовлятися від солоної їжі повністю теж неправильно. Тоді порушується водно-сольовий баланс у організмі. Потрібно знати міру. Вважається, що дозволена норма на добу — не більше 1,5 г солі.

Жирна їжа і фастфуд

Майонез, жирне м'ясо і риба, вершки, ковбаси і копченості, смажені на олії пиріжки — на переробку цих важких для травлення продуктів організм залучить усі свої ресурси, і воду теж. Легкості після цього ви не відчуєте, а ось набряклість — цілком. Тому у меню мають бути дієтичне м'ясо птиці, кролика, нежирна свинина або яловичина. Майонез замінюємо на сметану, вершки на молоко. Рецепти обираємо такі, щоб можна було запекти страву у духовці.

Консерви

Напевно, у жодній країні світу господині не готуються до зими з такою ретельністю, як у нашій, консервуючи овочі, фрукти, роблячи всілякі салати, заправки до супів і компоти. У українській кухні консерви — не лише святкова страва, але й повсякденна. Подивіться, скільки рецептів вигадано з рибних консервів або з солоним огірком, наприклад. А тушонка?

Але користі у цих продуктах, розрахованих на тривале зберігання, небагато. Сіль, цукор, оцет, лимонна кислота та інші консерванти підвищують тиск, затримуючи рідину у клітинах, і провокують проблеми з шлунково-кишковим трактом. Тому обирайте для раціону свіжі фрукти і овочі, а маринади залиште для особливого випадку.

Чипси, снеки, солоні горішки

Усе, що є шкідливим для здоров'я, дуже радує наші смакові рецептори. Усе це через те, що закуска сильно присмачена сіллю, підсилювачами смаку, барвниками та іншою хімією. І відірватися від чипсів або солоного арахісу складно, рука так і тягнеться взяти добавку. Але, на жаль, ці штучні компоненти протипоказані усім, хто бореться з набряками. Та й усім іншим теж — корисного у цих перекусах немає нічого.

Алкоголь

Захопилися шампанським на святі? Вранці ваги покажуть збільшення ваги. Це буде помітно за набряклістю на обличчі, ногах, руках. Під час потрапляння алкоголю, особливо міцних напоїв, у кров починається сильна інтоксикація організму і збій у роботі багатьох систем. Порушується і водно-сольовий баланс: рідина у організмі є, але вона перерозподіляється під дією токсинів — з крові потрапляє у тканини. Тому після приймання алкоголю відчувається сильна спрага, але тіло виглядає набряклим. Якщо таке трапляється рідко, то набряки підуть порівняно швидко.

Мінеральна вода

Питна вода з підземних джерел ділиться на три групи залежно від вмісту у ній солей, газів і мікроелементів. З найбільшою мінералізацією — лікувальна вода, з меншою концентрацією — лікувально-столова і столова вода. Якщо тамувати спрагу лікувальною водою без дозування, то можна нашкодити організму. Наприклад, за наявності набряків не можна застосовувати хлоридно-натрієві води. Ці речовини впливають на водно-сольовий обмін і сприяють затримці рідини у організмі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *