Чому у роті з’являється кислий присмак і як його позбутися

Бувають випадки, коли уві сні, під час неспання, під час прийняття їжі раптово з'являється кислий присмак у роті. Найчастіше він викликає дискомфорт. При цьому потрібно знати, що такий смак може свідчити про неприємні захворювання, інформує Ukr.Media.

З якої причини виникає кислий присмак у роті

У кислого присмаку може бути кілька відтінків. Кожен з них говорить про ті чи інші проблеми зі здоров'ям.

Гірко-кислий

Найчастіше такий симптом сигналізує, що людина перед сном з'їла багато шкідливої їжі. Крім того, серед чинників його виникнення є часте вживання ліків, алергія і прийняття антибактеріальних засобів. Гіркота може з'явитися у курців. Також дана симптоматика вимагає перевірки органів травлення і жовчовивідних шляхів.

Кисло-солодкий

Такий присмак може свідчити про великий вміст цукру у крові, проблеми з травним трактом і про порушення роботи центральної нервової системи. Симптом яскравіше проявляється через збільшення кількості патогенних мікроорганізмів у роті. Кисло-солодкий присмак може свідчити ще й про хвороби стоматологічного характеру. А якщо запах стає смердючим, то, швидше за все, так побічно діють медикаменти.

Кислий з присмаком металу

У цьому випадку ми знову говоримо про стоматологічні захворювання. Також цей симптом може з'являтися на ранній стадії діабету, а у жінок виникає при гормональному дисбалансі (статева зрілість, вагітність, менопауза).

Кисло-солоний

Такий присмак — сигнал про запалення у слинних залозах. Іноді симптоматика свідчить про наявність ЛОР-захворювань.

Таким чином, основними причинами появи кислого присмаку у роті є хвороби травного тракту, стоматологічні проблеми, порушення обміну речовин, побічна дія ліків, надмірне вживання шкідливої (солоної, жирної, копченої) їжі та алкоголю, які погано впливають на шлунок і печінку.

Що робити, якщо з'явився кислий присмак

В першу чергу, він може виникнути через вживання продуктів, які викликають подібний присмак. Це нормальне явище, неприємні відчуття у роті швидко минуть.

Якщо кислота з'являється знову і знову без наявної причини, то слід звернутися до фахівців — гастроентеролога і, можливо, стоматолога, які проведуть діагностику і призначать необхідний курс лікування. Потрібно суворо його дотримуватися, щоб не нашкодити собі ще більше.

З урахуванням того, що найчастіше цей присмак з'являється через проблеми зі шлунково-кишковим трактом, лікарі рекомендують налагодити раціон харчування, вживати більше рослинної їжі, пити достатню кількість чистої води, відмовитися від куріння та алкоголю та не лягати спати відразу після їжі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *