Чому у людей болить серце після того, як вони кинули палити

Багато початківців і досвідчених курців зіштовхувалися з такою проблемою, що після відмови від паління болить серце. Чим зумовлений такий симптом?

Річ у тому, що після відмови від згубної звички організм щосили намагається позбутися накопичених отрут. У результаті відчувається біль за грудною кліткою навіть у тих людей, які раніше ніколи не скаржилися на серцевий біль. Медики стверджують, що це один із проявів абстинентного синдрому. У жодному разі не можна тягнутися за "рятівною" цигаркою, шукаючи полегшення, інформує Ukr.Media.

Людину, яка відмовилася від паління, можуть також супроводжувати наступні симптоми:

  • головний біль;
  • нудота;
  • тремор;
  • підвищена дратівливість;
  • відчуття нестачі повітря.

Кардіологи сходяться на думці, що до числа основних причин того, що після відмови від паління болить серце, входять:

Очищення судин від токсинів

Через 12 годин після останньої викуреної сигарети організм починає виводити токсини. За відсутності нікотинового впливу судини, розширюючись, повертаються до первісного стану. При цьому знижується тиск, і через підвищене навантаження на серцево-судинну систему людина може відчувати біль за грудною кліткою.

Зменшення рівня вуглекислого газу у крові

За умови регулярного паління організм відчуває кисневе голодування. А після відмови від нікотину рівень кисню нормалізується. Цим обумовлені: біль у серці, задишка і відчуття нестачі повітря.

Нормалізація серцебиття

За відмови від сигарет багато курців відчувають, що серце починає скажено битися, а ритм значно підвищується. Але через невеликий проміжок часу ритм нормалізується. Це говорить про стабілізацію кровообігу і отримання необхідної кількості кисню.

Для якнайшвидшого поліпшення здоров'я і самопочуття після відмови від паління важливо дотримуватися режиму дня, повноцінно відпочивати, виходити на повітря після появи дискомфорту, намагатися уникати стресів. Якщо прискорене серцебиття і біль тривають, то потрібно звернутися за консультацією до кардіолога.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *