Чому вранці закисають очі?

Багато людей, коли прокидаються, виявляють в куточках очей дивні, часом липкі і частіше оранжеві або жовті грудки навколо очей. Однак не всі знають, що це таке і чи загрожує щось їх здоров'ю, інформує Ukr.Media.

Окулісти пояснюють, що кірка в куточках очей являє собою комбінацію слизу, клітин шкіри, шкірного сала і пилу. Ця суміш не утворюється, коли людина не спить, оскільки вона за допомогою частого моргання очищає очі.

Коли ж ви спите, то ви не моргаєте, тоді грудка накопичується в кутку ваших очей, висихає і твердне, що іноді викликає подразнення органів зору.

Як правильно очистити очі?

Перше, що хочеться зробити людині, коли вона бачить жовте скупчення на очах, це позбутися чужорідного предмета за допомогою пальців. Однак це не правильний і не найбільш гігієнічний спосіб. Діючи таким чином, ви можете подряпати очі або занести інфекцію.

Найкращий варіант вирішення проблеми – вимити обличчя теплою водою. Або ж за допомогою стерильної тканини, змоченої в теплій воді, протерти очі і прибрати шкірку.

Однак у деяких випадках закисші очі можуть сигналізувати про щось більше:

Кон'юнктивіт

Якщо ви помітите, що сьогодні кірки більше, ніж зазвичай, і вам навіть важко відкрити очі, то це може бути кон'юнктивітом, відомому як "рожеве око". Ще одним симптомом цього захворювання є роздратування, почервоніння очей і свербіж.

Сухе око

При цьому стані очі не виділяють достатню кількість сліз, щоб нормально зволожувати їх. Ця проблема може спровокувати запалення, що призведе до збільшення кількості скоринки.

Фахівці закликають людей, у яких часто закисають очі, бути уважними, і якщо вам щось здалося підозрілим, необхідно відразу звернутися до лікаря, щоб запобігти будь-яким серйозним наслідкам.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *