Ви чистите язик, після того, як почистили зуби? Якщо ні, то вам необхідно терміново виробити таку звичку, оскільки це дуже важливо для здоров'я. Виконувати процедуру можна за допомогою звичайної зубної щітки, так і спеціальним скребком для язика, інформує Ukr.Media.
Розберімо основні причини, які допоможуть вам не забувати чистити язик.
Боротьба з карієсом
Навіть у людей, які регулярно чистять зуби та роблять це ретельно, язик може бути занедбаною частиною ротової порожнини. Коли ми очищаємо зуби, ми прибираємо з них частинки їжі. Однак, на язику все ще залишаються бактерії, які в майбутньому можуть призвести до карієсу і руйнування емалі. Щоб уникнути проблем із зубами, ви завжди повинні проводити легке очищення язика після чищення зубів.
Поліпшення зовнішнього вигляду язика
Коли язик брудний, на ньому з'являється наліт, який зазвичай має білий або сірий відтінок. Цей наліт являє собою дрібні частинки їжі та бактерії. Правильна чистка язика допоможе видалити шкідливі мікроорганізми та омертвілу шкіру з поверхні язика. Однак не варто його терти занадто сильно, оскільки це може призвести до пошкоджень. Ваші рухи мають бути легкими й плавними, тож ваш язик буде завжди рожевим і чистим.
Посилення смакових відчуттів
Як правило, до кінця дня на язику з'являється якась оболонка з смаків, того що ми встигли з'їсти. Це своєю чергою погіршує смакові відчуття. Якщо регулярно очищати язик, людина буде краще розрізняти гіркий, солодкий, кислий і солоний смак.
Усунення запаху з рота
Ви чистите зуби двічі на день і після кожного приймання їжі, але неприємний запах з ротової порожнини нікуди не йде? Ймовірно, що причина прихована в брудному язику. Його поверхня є сховищем бактерій, які з часом стають причиною різкого і неприємного запаху. Щоб усунути його, постарайтеся регулярно очищати язик.
Покращення процесу травлення
Бактерії на язику можуть не лише бути причиною появи карієсу і неприємного запаху з рота, але ще і порушувати роботу системи травлення. Крім того, під час очищення язика виділяється більше слини, яка допомагає розщепленню їжі.
Джерело: ukr.media