Чому на прийом до стоматолога не можна приходити голодним

Дуже часто наші пацієнти приходять на прийом голодні, аргументуючи тим, що не захотіли бруднити зуби, щоб лікарю не було неприємно. Але це велика помилка!⠀

Давайте розберемося чому ж все-таки варто поїсти і коли, якщо ви збираєтеся на прийом до стоматолога.

Існує кілька причин:

  • Якщо ви голодні, у роті збільшується секреція слини. Рясне виділення слини ускладнює роботу, бо для фіксації пломб і коронок, а так само інших стоматологічних маніпуляцій, потрібно сухе робоче поле. На щастя, будь-який стоматологічний кабінет укомплектований слиновідсмоктувачами та аспіраційними системами, але лікареві доведеться обкласти рот ватяними тампонами і частенько їх міняти.
  • Анестезія теж є причиною поїсти перед прийомом. Річ у тім, що під час лікування зубів нижньої щелепи лікар робить таку анестезію, за якої замерзає половина щелепи, щока, язик і підборіддя сторони, з якої проводиться лікування. Така анестезія називається провідникова і заморозка тримається 4-5 годин. Якщо почати їсти, можна не відчути, як накушується язик чи щока і завдати собі суттєвої травми.
  • Наступною причиною є встановлення цементних або тимчасових пломб, після яких 1-2 години не можна їсти, бо тверднуть такі пломби не одразу, як світлові. Є ризик випадіння такої пломби.
  • Ну і звичайно ж просто необхідно поїсти перед видаленням зуба, і через анестезію, і через больові відчуття після видалення, в зв'язку з якими їсти просто не захочеться.

Ну і останнє питання на цю тему полягає в тому, коли ж треба їсти?⠀

Рекомендуємо приймати їжу за 40 хвилин перед прийомом. Щоб їжа вже почала перетравлюватися, але почуття голоду вже не було. Це пов'язано з різноманітними реакціями організму на анестетик. Якщо ви щойно поїли, а лікарю необхідно зробити укол, може виникати відчуття нудоти, інформує Ukr.Media.

Не варто відмовлятися від прийому їжі, якщо після немає можливості почистити зуби. Буде цілком достатньо прополоскати рот і скористатися жувальною гумкою, щоб освіжити подих.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *