Чому на пальцях регулярно з’являються задирки

Задирки на пальцях — проблема, яка знайома більшості людей з дитячих років. У цьому немає якоїсь патології, якщо задирки з'являються епізодично, наприклад, внаслідок механічних пошкоджень. Але, якщо вони є звичним станом шкіри ваших рук, варто серйозно задуматися про причини. Задирки можуть бути лише симптомом, що вказує на системну проблему всередині організму. Розберемося докладніше, чому вони з'являються, інформує Ukr.Media.

Робота з агресивними речовинами зі спектра побутової хімії

Попри те, що шкіра рук досить витривала, у всього є своя межа. Якщо ви не використовуєте захисні рукавички, зневажаєте зволоженням і доглядом за шкірою після прибирання, не варто дивуватися, що вона стає сухою, стягнутою, швидко тріскається і схильна до появи задирок. У цьому випадку рецепт один — припинити практику, яка шкодить шкірі і налагодити догляд за нею, щоб уникнути виникнення хронічних дерматологічних проблем.

Дефіцит поживних речовин

Задирки на пальцях часто з'являються в період тривалих незбалансованих дієт. Причина тому — банальна нестача необхідних поживних речовин, особливо білкових структур, які відповідальні за регенерацію тканин, зокрема клітин шкіри. З цим найчастіше стикаються жінки, які бажають схуднути, і прихильниці монодієт, коли в раціоні залишається тільки один продукт або макроелемент. В результаті шкіра втрачає свою еластичність, а місця утворення задирок навіть можуть запалюватися, що не тільки неприємно, але й може призводити до захворювань. Щоб цьому запобігти, необхідно сформувати свій раціон зі здоровим балансом макронутрієнтів.

Дисбактеріоз і захворювання ШКТ

Підтримання здорової мікрофлори — запорука здоров'я всього організму. При проблемах з травленням нерідко порушуються процеси засвоюваності поживних речовин. Це призводить до недостатнього надходження найважливіших макро — і мікроелементів в кров і порушення живлення тканин. Реагує на це неприємна обставина і наша шкіра, особливо шкіра рук, яка і так піддається великому навантаженню. Старі клітини відшаровуються, а здоровий ріст нових порушується — ось вам і ще одна причина появи задирок.

Недостатній вміст в крові вітамінів

Передусім, варто говорити про такі критично важливі для стану здоров'я шкіри речовини, як вітаміни груп А, Е і В. Так, наприклад, дефіцит вітаміну В5 призводить до порушень регенеративних процесів епітеліальних клітин. Шкіра стає тонкою і сухою — благодатний ґрунт для появи задирок. А ось при недостатньому надходженні вітаміну А (ретинолу) порушується процес загоєння шкірних покривів.

Тому задирки на пальцях можуть доставляти людині тривалий дискомфорт. Вирішувати проблему можна локально, роблячи місцеві примочки і вітамінізовані ванночки. А також лікуватися заповненням нестачі вітамінів і мінералів — приймати всередину в таблетковій формі.

Зневоднення організму

Якщо вас турбує поява задирок, задайтеся питанням, чи достатньо рідини ви споживаєте протягом доби. Причому мова йде про чисту питну воду, а не про їжу в рідкому вигляді. Практика показує, що у більшості людей питний режим порушений, оскільки вони замінюють воду кавою, чаєм, соками, молоком та іншими напоями.

Про питний дисбаланс шкіра повідомить чи не першою — вона стане сухою, не виключена поява тріщин і задирок. Проаналізуйте, що ви їсте і п'єте протягом дня. Якщо збалансувати прийом води і їжі вам складно, варто звернутися до дієтолога.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *