Чому людина не чує будильник, коли він дзвонить вранці

Є щасливчики, які відкривають очі вранці за 5 хвилин до дзвінка будильника. А деякі люди взагалі ігнорують цей пристрій, інформує Ukr.Media. У чому причина?

Що робити, коли сон дуже міцний

Звичайно, можна підключити до вашого пробудження когось із домашніх: напевно у родині є жайворонок, який легко прокидається вранці. Але це не вирішить проблему. Ігнорування будильника — це сигнал, що організм відчуває нестачу сну. Підвищена стомлюваність, часті стреси, фізичне і психологічне виснаження часто провокують таку реакцію на зовнішні подразники. Організм просто намагається максимально використати час для відпочинку і вмикає захисний механізм ігнорування будь-яких сторонніх звуків.

Причини, через які людина не чує будильник

Вплинути на якість сну можуть різні зовнішні подразники: крик птахів, шум машин, розмови сусідів, плач дитини, а також домашні тварини, комахи, холод, спека, світло та інші фактори. Якщо ніч була неспокійною, а сон переривчастим, то вставати за дзвінком будильника дуже важко. Це викликає проблеми — постійні запізнення. Найчастіше проблеми з пробудженням провокують такі причини:

  • нездорове харчування;
  • вживання алкоголю перед сном або жирної та важкої їжі;
  • активні тренування або посилені фізичні навантаження;
  • пізній відхід до сну і звичка засинати під музику або телевізор.

Розпорядок дня і режим харчування можна підкоригувати. А ось для повернення до норми психічного стану, який страждає через часті стреси, нервові ситуації та життєві негаразди, знадобиться час. Не виключено, що доведеться деякий час приймати снодійні, заспокійливі препарати та антидепресанти, але призначати та контролювати їх прийом повинен лише фахівець.

Як привчити себе вставати за дзвінком будильника

Щоб чути будильник, насамперед слід налагодити режим відпочинку. Для повноцінного сну треба виділяти хоча б 7 годин на добу. Необхідно спробувати лягати раніше і засинати у комфортній обстановці. Повноцінному спокійному сну сприяють заспокійлива ванна, прогулянка на свіжому повітрі, прослуховування спокійної музики, читання цікавої книги, легкі фізичні навантаження.

Бажано відмовитися від перекусу перед сном, оскільки організму доведеться витрачати енергію на перетравлення їжі, і через це вранці відчуватимуться слабкість і занепад сил. Можна спробувати поставити будильник подалі від ліжка, щоб довелося встати для вимкнення дзвінка. Іноді допомагає зміна мелодії: організм, який звик до певних звуків, сприймає їх як норму і припиняє реагувати.

Ранковий підйом без зусиль

Для полегшення підйому вранці можна скористатися такими способами, які добре себе зарекомендували:

  • увімкнути відразу після підйому бадьору ритмічну музику;
  • зробити просту гімнастику;
  • випити відразу після пробудження склянку звичайної води, води з додаванням лимонного соку або зеленого чаю для забезпечення тонізуючого ефекту;
  • вирушити у душ відразу після підйому.

Легкий підйом за будильником вранці — це показник здоров'я і гарного самопочуття. І людина чує будильник, якщо готова до цього. Тому треба переглянути режим харчування, мінімізувати стресові фактори й берегти нервову систему: тоді ранній підйом більше не буде проблемою, а енергії вистачатиме на весь день.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *