Чи можна за допомогою лимонної води позбутися від печії?

Відтік шлункової кислоти в стравохід, горло або ротову порожнину викликає запалення і подразнення в стравохідній підкладці, з-за чого може виникнути печіння, відоме як печія, а також відрижка, зригування і нудота. У східній та західній практиці для полегшення травлення та шлунково-кишкових захворювань, включаючи кислотний рефлюкс, активно використовується лимонний сік. Однак немає жодних досліджень, які б підтвердили його ефективність. Можна припустити, що з-за своєї кислотності сік лимона, навпаки, може погіршити кислотний рефлюкс, інформує Ukr.Media.

У деяких джерелах стверджується, що лимонна вода має лужний ефект, а значить, вона може нейтралізувати шлункову кислоту, і, відповідно, знизити печію. Але і ця інформація науково не підтверджена.

Лимонний сік є кислотної рідиною, pH=3. У той же час pH води з лимоном нейтральний і дорівнює 7. Це означає, що вона не є ні кислотною, ні лужною.

Деяким людям склянка лимонної води допомагає впоратися з печією. В інших подібна рідина може навіть погіршити симптоми. Поки дослідження не можуть підтвердити або спростувати користь соку лимона при печії, але якщо ви хочете спробувати цей домашній засіб, краще дотримуватися наступних порад:

1. Завжди розбавляйте лимонний сік водою, щоб знизити його кислотність.

2. Змішайте 1 столову ложку свіжого лимонного соку зі склянкою води. Якщо отриманий напій вийшов для вас занадто концентрованим, то можна зменшити кількість лимона.

3. Деякі люди п'ють лимонну воду за 20-30 хвилин до кожного прийому їжі, стверджуючи, що це допомагає впоратися з печією.

4. Спочатку випийте невелику кількість лимонної води і подивіться, як реагує ваш організм.

5. Пийте лимонну воду за допомогою соломинки, тому що кислота, що міститься в соку, може пошкодити зуби і емаль.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *