Кілька ознак дефіциту вітамінів групи B, які не завжди можна швидко впізнати

Вчені підкреслюють, що дуже важливо виявляти ранні ознаки дефіциту вітамінів, а також звертають увагу на порушення, які можуть говорити про дефіцит B12, інформує Ukr.Media.

Коли людський організм відчуває дефіцит вітаміну В12, він може страждати на анемію, яка характеризується низькою кількістю еритроцитів у крові разом зі зниженим гемоглобіном. Симптомами анемії, викликаної дефіцитом вітаміну B12, можуть бути наступні стани:

  • сильна втома;
  • втрата енергії;
  • задишка;
  • почуття слабкості;
  • зміни у тому, як людина ходить і рухається;
  • парестезія: відчуття на шкірі уколів, які схожі на голки;
  • порушення зору.

Медики вказують на чотири ознаки дефіциту вітаміну B12 та інших вітамінів групи B, які є маловідомими і часто не впізнаються, приписуються іншим станам.

Ламке волосся і нігті

Причиною може бути нестача біотину — вітаміну B7, завдяки якому організм перетворює їжу на енергію. Дефіцит біотину зустрічається досить рідко, але коли він виникає, то ламкість, витончення або розщеплення волосся і нігтів стають одними з найбільш характерних зовнішніх симптомів.

Виразки у роті

Ураження у роті і навколо нього можуть частково бути пов'язані з недостатнім споживанням певних вітамінів або мінералів. Наприклад, виразки у роті нерідко виявляються результатом дефіциту заліза або ж нестачі вітамінів групи В.

Лускаті плями, лупа

Себорейний дерматит і лупа теж можуть говорити про дефіцит вітамінів групи В. Ці проблеми пов'язані зі сверблячкою і лущенням шкіри. Лупа здебільшого уражає шкіру голови, у той час як себорейний дерматит також може з'являтися на обличчі, верхній частині грудей, у пахвах і у паху.

Червоні або білі шишки на шкірі

Волосяний кератоз може пояснюватися дефіцитом B12 — у його випадку на шкірі з'являються тверді шишки, що нагадують мурашки, а також активно утворюється вросле волосся.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *