Цей кухонний предмет викликає смертельні захворювання, розсадник інфекцій на кухні

В кухні мешкає величезна кількість всіляких бактерій, які поширюються з рук і сирої їжі на поверхні, а потім на готову їжу і в організм, інформує Ukr.Media.

Британський мікробіолог старший викладач клінічної мікробіології в Лестерському університеті Прімроуз Фрістоун назвала 13 смертельних недуг, які може спричиняти такий простий кухонний предмет, як рушник.

За словами фахівця, під час низки досліджень кухонних рушників було виявлено безліч хвороботворних бактерій, що спричиняють далеко не тільки нешкідливий розлад шлунка.

Зокрема, через ці бактерії можуть розвиватися інфекції дихальних шляхів, шкірні інфекції, інфекції сечовивідних шляхів, серцеві інфекції, очні інфекції, кісткові інфекції, легеневі інфекції, інфекції сечового міхура, інфекції головного мозку, інфекції крові, пневмонія, септичний артрит та інфекції суглобів.

При цьому в 100 вивчених рушниках учені виявили золотистий стафілокок, який часто трапляється на шкірі, але також є патогеном, що спричиняє абсцеси, інфекції суглобів і навіть пневмонію.

На поверхнях у 46 досліджених кухнях знайшли ентеробактерії, що спричиняють інфекції дихальних шляхів, шкіри, сечовивідних шляхів, а також інфекції серця, кісток та очей. Крім того, вчені виявили кишкову паличку, що є причиною розладу шлунка та інфекцій сечовивідних шляхів.

Крім цього, дослідники виявили клебсієли — бактерії, пов'язані з серйозними інфекціями легенів, сечового міхура, головного мозку і крові. На кількох кухнях були присутні синьогнійна паличка, що спричиняє легеневі інфекції, і сінна паличка, що спричиняє очні інфекції та абсцеси.

І у всіх зразках з кухонь було виявлено стафілококи та мікрококи, які провокують інфекції легенів, спричиняючи пневмонію і септичний артрит, а також очні та серцеві інфекції.

За словами Фрістоуна, рушники вбирають багато вологи, а потім залишаються лежати десь у кутку мокрими і зім'ятими. Саме постійна вогкість робить їх ідеальними резервуарами для мікробів, оскільки вода сприяє розмноженню бактерій.

Щоб захистити себе і своє здоров'я, мікробіолог радить розвішувати рушники для сушіння щонайменше один раз на день або після кожного використання.

Також вона рекомендує використовувати одноразові серветки або паперові рушники для сильно забруднених ділянок, де, наприклад, різалося сире м'ясо. Це запобіжить поширенню бактерій.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *