7 сигналів, які подає язик про стан нашого здоров’я

Показувати язик, можливо, і неввічливо, але час від часу це варто робити. Головне — показувати його лікареві або хоча б дзеркалу, а потім уважно вивчати побачене. І якщо помітите ці ознаки, не відкладайте візит до поліклініки: цей орган може багато чого розповісти про наше здоров'я!

Яскраво-червоний язик

Якщо ваш язик виглядає так, ніби ви натерли його полуничним соком — яскраво-червоний і глянсово-блискучий — це може свідчити про нестачу вітаміну В12 і заліза. Ці обидві речовини необхідні для розвинення невеликих виступів на язику, що нагадують сосочки. І якщо ваш язик стає гладким, то це означає, що організму не вистачає важливих вітамінів, інформує Ukr.Media.

Коричневий або чорний язик

Це виглядає досить неприємно, але, на щастя, говорить про проблему, яку легко усунути: зловживання кавою або чаєм, курінням або погану гігієну порожнини рота. Почніть чистити язик спеціальним скребком (або хоча б чайною ложкою), пийте менше кави і чаю та киньте палити — і все налагодиться.

Білий наліт, що нагадує сир

Якщо ваш язик виглядає так, ніби ви щойно їли сир, це може говорити про те, що розвивається дріжджова інфекція — молочниця. Найчастіше це відбувається на тлі прийому антибіотиків: наш язик — природне середовище проживання дріжджів і бактерій, але якщо ми порушуємо їх рівновагу, вбиваючи бактерії за допомогою антибіотиків, дріжджі можуть активніше розмножуватися. Молочниця може супроводжуватися змінами смакових відчуттів і навіть болем; найчастіше схильні до цього захворювання люди, що живуть з діабетом, з аутоімунними захворюваннями, а також маленькі діти.

Зморшки і тріщини на язику

Найчастіше це нешкідливі зміни, які викликані віком: так, наш язик теж старішає і на ньому теж можуть утворюватися зморшки. Але варто бути уважними: іноді всередині цих тріщин може з'явитися грибкова інфекція. Якщо ви відчуєте печіння, біль або неприємний запах, зверніться до лікаря.

Маленькі білі плями

Якщо ці плями не зникають протягом тижня або двох, варто якомога швидше звернутися до лікаря: вони можуть попереджати про надмірне зростання клітин.

Маленькі червоні виразки

Червоні ранки, плями або ураження, які не зникають протягом тривалого часу — ще один привід терміново звернутися до лікаря. Ви у групі особливого ризику, якщо палите або старші за 65 років, але й у молодих людей, які не зловживають тютюном, також може розвиватися рак порожнини рота. Обов'язково зверніться до лікаря!

Печіння

Якщо відчуття печіння не минає, а язик при цьому виглядає здоровим і неушкодженим, швидше за все, воно викликане гормональними змінами, пов'язаними з менопаузою. Ще одна причина — алергія на зубну пасту, що містить лаурилсульфат натрію.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *