7 небезпечних речей, які ви ніколи не повинні робити з очима

Очі — дуже тонкий орган чуття, про який ми ніколи не замислюємося, поки не стане занадто пізно. Зате перші ж неприємності з очима викликають паніку. Ще б пак, кому сподобається перспектива втратити зір! На диво, більшість з нас щодня піддає свої очі серйозному і неприємному навантаженні. Ключ до здоров'я ж криється лише в стандартному догляді, нічого складного у цьому немає. Не піддавайте себе непотрібній небезпеці: виключіть зі свого способу життя ось ці сім найбільш неприємних для очей звичок, інформує Ukr.Media.

Спати в лінзах

Спати в контактних лінзах шкідливо. Навіть спеціальні нічні лінзи блокують доступ кисню до рогівки, що часто призводить до інфекцій і навіть виразок. Лікарі радять знімати лінзи і при короткому денному відпочинку.

Пропускати профілактику

Дуже мало людей перевіряють зір щорічно. І дарма: навіть відмінний від природи зір цілком може зіпсуватися з віком, тим більше, що передумов до цього в сучасному світі предостатньо. Медики рекомендують влаштовувати профілактичні огляди щонайменше раз на рік.

Сидіти весь час в теплі

Звертали увагу, як неприємно очам в приміщенні торгівельних центрів? Це тому, що повітря там дуже сухе. Взимку те ж саме відбувається у вас вдома: через роботу опалювальних приладів захисний шар рідини в очах випаровується.

Нехтувати очками

Сонячні окуляри потрібні навіть взимку. Ну і що, що холод? Відбиті від снігу сонячні промені ще більш небезпечні і цілком здатні викликати опік рогівки, рак шкіри та катаракту.

Читати лежачи

Так, цей знайомий багатьом з дитинства факт і справді має наукове обґрунтування. При читанні лежачи м'язи очного дна напружуються більше і під незвичним кутом. Це призводить до швидкого розвитку короткозорості.

Курити

Зовсім недавно лікарі з'ясували, що куріння представляє серйозну небезпеку не тільки для легенів, але й для зору. Справа в тому, що куріння підвищує ризик дегенерації жовтої плями і так, цілком можливо осліпнути.

Не гуляти

Намагайтеся виходити на прогулянку щодня. Дослідження групи офтальмологів з Корнуелла показало, що короткозорість швидше розвивається у тих, хто постійно сидить вдома. Не лінуйтеся!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *